• <
plus

Łożyska dla branży morskiej.

Dane kontaktowe

  • Adres: 76-200 Redzikowo, ul. Przemysłowa 11
  • Telefon: 48 (59) 727 66 50
  • Fax: 48 (59) 727 66 59
  • E-mail: tgdnalop@thomson-gordon.com

Udostępnij

Kanadyjska firma TG-Dnalop Sp. z o.o., działająca w branży przetwórstwa i produkcji polimerów, zakończyła budowę i wyposażenie swojego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Podstrefie „Redzikowo\"T-G Dnalop Sp. z o.o., należąca do Thomson-Gordon Group, jest kanadyjską firmą rodzinną, działającą w branży przetwórstwa i produkcji polimerów. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją pełnej gamy wysokiej wydajności, przyjaznych dla środowiska łożysk dla branży morskiej oraz innych gałęzi przemysłu dostarczając swoje produkty m.in. do elektrowni wodnych.


Głównym produktem są łożyska ślizgowe, które w aplikacjach morskich i przemysłowych do smarowania używają wody, gdzie do wielu innych łożysk nadal używa się olejów i smarów. Dzięki tej innowacyjnej technologii inwestor ten aktywnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne ograniczając wycieki olejów i smarów do rzek, jezior, mórz i oceanów.
Polski Oddział w Redzikowie jest drugą na świecie, po kanadyjskiej Thordon Bearings Inc., fabryką TG Group. Thordon Bearings jest reprezentowana w ponad 70-ciu krajach na całym świecie przez specjalnie wyszkolonych dystrybutorów.

W maju 2013 r. T-G Dnalop zakończyła budowę i wyposażenie fabryki w Podstrefie „Redzikowo\" Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a od początku czerwca br. trwa produkcja testowa. Oprócz zainstalowanej linii produkcyjnej znajdzie się tu również własne laboratorium kontroli jakości i stanowisko do przeprowadzania szerokiego zakresu testów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.