• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
23
sty 2017

Systemy elektroniczne i informatyczne w transporcie - seminarium

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    23.01.2017 - 23.01.2017

  • Godzina rozpoczęcia:

    10.00 - 16.00

Założeniem seminarium jest przeanalizowanie rozległego tematu dotyczącego systemów elektronicznych i informatycznych wykorzystywanych w transporcie. Poruszone zostaną zagadnienia związane z systemami elektronicznymi i informatycznymi wykorzystywanymi w transporcie - systemy funkcjonujące w inżynierii ruchu, systemy pracujące na pokładach taboru, systemy wspomagające zaplecze transportu, systemy modułowe dla potrzeb planowania w transporcie, systemy dystrybucji dla transportu, systemy rozliczeniowe w transporcie. Temat zostanie poszerzony o elementy używane do rozbudowy poszczególnych systemów i modułów wykorzystywanych w transporcie. Wszystkie wymienione elementy powyższego tematu na co dzień przynoszą nam wiele pytań i nie mniej nowych rozwiązań.

Podczas spotkania zostaną przybliżone nowe rozwiązania. Technologie używane do sprawnej pracy wspomnianych systemów rozwijają się z zawrotnym tempie, podczas szkolenia prowadzący przedstawi te najciekawsze. Wiele problemów codziennej pracy nie posiada prostych rozwiązań – ekspert podpowie, jak radzić sobie z nimi. Zaprezentowane zostaną obecne normy, nowe i planowane zmiany.

Szczególnej analizie zostaną poddane systemy wymagające współpracy z innymi systemami, systemy wymagające poprawek, systemy wyspowe. Omówiona zostanie także granica pomiędzy udoskonalaniem pracującego systemu a wymianą na nowy system. Wskazane zostaną trudne punkty styczne pomiędzy współpracującymi systemami w transporcie.

W nawiązaniu do powyższego, zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień mają do czynienia z przedmiotową tematyką, chcą się podzielić swoimi doświadczeniami i wysłuchać wskazówek oraz analiz przygotowanych przez nasz zespół. Chcielibyśmy, aby to spotkanie pomogło w codziennej pracy uczestników seminarium.


Program:


10:00
Rozpoczęcie seminarium. Systemy elektroniczne i informatyczne w transporcie. Systemy stosowane w inżynierii ruchu (z podziałem na transport kolejowy i transport miejski oraz inne gałęzie transportu). Systemy pokładowe w transporcie (aktualnie wykorzystywane, planowane oraz rozbudowywane - zasady, normy i przepisy).
11:00
Przerwa
11:15
Systemy wspomagające (modułowe) - planowanie, zaplecze, dystrybucja, rozliczanie.
13:00
Przerwa na posiłek.
13:45
Systemy współpracujące. Łączenie systemów, rozszerzanie systemów, wymiana systemów. Trudne punkty styczne we współpracujących systemach w transporcie.
14:30
Zaplecze planowanych i funkcjonujących systemów.
15:15
Pytania uczestników. Podsumowanie seminarium.
15:45
Zakończenie seminarium.

Dziękujemy za wysłane grafiki.