• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 64-600 Oborniki, ul. Obrzycka 43
  • Telefon: 48/ 61/ 2961753
  • Fax: 48/ 61/ 3843802
  • E-mail: fram-marketing@o2.pl

Udostępnij

Stocznia Yachtowa FRAM została założona przez Andrzeja Krzemieniewskiego w 1979 roku. W chwili powstania była zakładem 1-osobowym i mieściła się w pomieszczeniu produkcyjnym o powierzchni 65 m2.


W roku 1986 zakupiono teren, na którym wybudowano hale produkcyjne o powierzchni 450 m2 i zatrudniono pracowników o różnych specjalnościach, niezbędnych do kompleksowej budowy jachtów żaglowych z laminatów i stali.


Od lat 90-tych następuje dalszy rozwój firmy - wybudowano kolejną halę dochodząc do powierzchni produkcyjnej 1400 m2, zwiększono asortyment wykonywanych jednostek o łodzie motorowe, wdrażano nowe technologie podnosząc nieustannie jakość oferowanych wyrobów. Nawiązano stałą współpracę z biurami konstrukcyjnymi w kraju i zagranicą, co zaowocowało powstaniem prototypowych jednostek z rodziny FRAM.


Sukcesywnie zwiększano liczbę zatrudnionych pracowników, dbając jednocześnie o ich wysoki poziom zawodowy i ciągłe podnoszenie kwalifikacji przy dużej dyscyplinie pracy. Realizując zamierzony cel, w roku 2001 zakupiono położony nad Wartą zakład produkcyjny o powierzchni 6,5 ha, co pozwoliło firmie poszerzyć ofertę o statki rzeczne i większe jachty morskie.


W trakcie prowadzenia działalności na rynku krajowym i europejskim, firma wyspecjalizowała się w produkcji jednostkowych jachtów o najwyższym standardzie, skierowanych do najbardziej wymagających Klientów.

Opis dodatkowy

fram, stocznia jachtowa, kadłuby,

Dziękujemy za wysłane grafiki.