• <
plus

Płytowe wymienniki ciepła

Dane kontaktowe

  • Adres: 04-275 WARSZAWA, ul. Chłopickiego 50
  • Telefon: (+48 22) 4731432, 4731454
  • Fax: (+48 22) 8127049

Udostępnij

Firma SONDEX Polska Sp. z o.o. jest filią duńskiego koncernu SONDEX, znanego na całym świecie producenta płytowych wymienników ciepła.

W Polsce działamy od 1998 roku, montując wymienniki na potrzeby całego koncernu. Wymienniki montowane w naszym zakładzie w Warszawie pracują w Polsce, Szwajcarii, Francji, Belgii i w wielu innych krajach Europy i Świata. Współpracujemy zarówno z krajowymi jak i międzynarodowymi partnerami.

SONDEX Polska Sp. z o.o. współpracuje z siostrzanymi spółkami koncernu SONDEX w Polsce mieszczącymi się w Koleczkowie koło Gdańska oraz w Żelazkowie koło Lęborka.

W roku 2003 w zakładach w Koleczkowie zainstalowano prasy do tłoczenia płyt. W chwili obecnej jest tłoczonych kilka tysięcy płyt dziennie zarówno do wymienników lutowanych jak i skręcanych.

W roku 2007 uruchomione zostały zakłady produkcyjne SONDEX w Polsce. W Żelazkowie został utworzony zakład produkujący uszczelki do wymienników skręcanych, a także zainstalowano piece próżniowe do produkcji wymienników lutowanych. Wszystkie sprzedawane na całym świecie wymienniki lutowane SONDEX produkowane są w całości w Polsce.

Biuro konstrukcyjne SONDEX opracowało i wdrożyło do produkcji najszerszą paletę płyt termicznych do wymienników ciepła wśród wszystkich dostawców tego typu urządzeń. Cały czas trwają prace nad kolejnymi, jeszcze lepszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi płytowych wymienników ciepła.

Jako jedni z nielicznych na świecie produkujemy wszelkie znane konstrukcje płytowych wymienników ciepła tj. wymienniki uszczelkowe skręcane, wymienniki lutowane miedzią, wymienniki płaszczowo - płytowe. Ze względu na różnorodne parametry pracy wynikające z konstrukcji i stosowanych materiałów, każda z tych konstrukcji ma swoje specyficzne obszary zastosowań.

Oferujemy nowoczesne płytowe wymienniki ciepła:
•uszczelkowe, skrecane
•lutowane
•płaszczowo-płytowe.
Obszary zastosowan wymienników płytowych SONDEX:
•ciepłownictwo, chłodnictwo, klimatyzacja
•instalacje geotermalne, pompy ciepła
•instalacje solarne i kominkowe
•przemysł spożywczy, chemiczny, stoczniowy i inne
•energetyka zawodowa.
Zakres produkcji Sondex dla przemysłu stoczniowego składa się z 30 typów płyt, każda w dwóch konfiguracjach (termicznie twarde i termicznie miękkie).

Zakres stosowanych płyt składa się z płyt o powierzchni 0.004 m2/na płytę i podłączeń od 1\" do DN 300. Maksymalny przepływ medium przez wymiennik 2000 m3/h. Ramy wykonane są w standardzie przemysłowym, malowane.

W biurze produkcyjnym SONDEX cały czas trwają prace nad nowymi rozwiązaniami technicznymi i konstrukcyjnymi płytowych wymienników ciepła. Każdego roku wprowadzamy do naszej oferty nowe modele wymienników płytowych. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem modelu wymiennika o podłączeniu DN800, który stosowany będzie w procesach wykorzystujących parę wodną. Projekt tej płyty technicznej jest zupełnie nowatorski, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjne są unikalne na skalę światową.
Te wszystkie działania sprawiają, że SONDEX należy do czołowych producentów płytowych wymienników ciepła na świecie i w Polsce. Celem firmy jest uczynienie wymienników SONDEX atrakcyjnymi dla klientów zarówno pod względem technicznej nowoczesności, niezawodności w działaniu i ceny.

Zdjęcia

 - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.