• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
5
sie 2017

Regaty The Tall Ships Races szansą dla branży morskiej

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    05.08.2017 - 08.08.2017

  • Telefon:

    882 073 569

  • E-mail:

    cooperation@maritimecluster.pl

W dniach 5-8 sierpnia br. Szczecin ponownie będzie gospodarzem finału regat The Tall Ships Races. W środowisku Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego powstała idea, aby w trakcie zlotu żaglowców pokazać mieszkańcom i gościom Szczecina potencjał, jaki reprezentują firmy z miasta i regionu związane z gospodarką morską. Władze Szczecina pomysł akceptują. Nasze firmy prężnie działają, zatrudniają pracowników i potrzebują absolwentów szkół.

Pomysł zakłada, że  podczas finału regat  na terenie Łasztowni będą rozstawione namioty, w których zainteresowane firmy będą miały możliwość stworzenia swojego stoiska obrazującego zakres ich działalności. Jest to doskonała okazja nie tylko do zapoznania ludzi z istniejącymi przedsiębiorstwami, ale również możliwość przedstawienia młodym ludziom perspektyw uzyskania pracy i szans rozwoju.

Takie rozwiązania funkcjonują już od dłuższego czasu m.in.: w Niemczech, Holandii i Anglii, gdzie miejscowy biznes ma możliwość swojej prezentacji w trakcie imprez masowych.

Władze Szczecina wspólnie z Klastrem Morskim zapraszają firmy ze Szczecina i z  województwa Zachodniopomorskiego związane z gospodarką morską do udziału w tym przedsięwzięciu.

Koordynatorem klastrowego zespołu organizacyjnego jest pomysłodawca p. Mirosław Bułdo (na co dzień Dyrektor Zarządzający firmy Phoenix Poland). Zgłoszenia w formie e-mailowej: cooperation@maritimecluster.pl z kopią do biuro@klastermorski.org.

Ogólnopolskie transmisje TV i relacje w pozostałych mediach dają szansę na dużą promocję firm. Biorąc pod uwagę fakt, że podczas ostatnich TSR ok. 2,5 miliona gości odwiedziło Szczecin jest to inicjatywa warta zainteresowania firm branży morskiej.

Regaty The Tall Ships Races szansą dla branży morskiej - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.