• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
18
lis 2016

Promocja książki Krzysztofa Kubiaka „Rajd na Saint-Nazaire. Między strategią a taktyką”

Szczegóły wydarzenia

Książka jest opracowaniem poświęconym niezwykle śmiałej operacji lat drugiej wojny światowej. Rajd brytyjskich komandosów wykorzystujących ścigacze oraz w samobójczej misji stary niszczyciel HMS „Campbeltown” (użyty w charakterze tarana), miał na celu wyłączenie z eksploatacji wielkiego suchego doku „Normandie”, jedynego, który na okupowanym francuskim wybrzeżu mógł przyjmować największe pancerne okręty Kriegsmarine.

„Praca Krzysztofa Kubiaka to wyjątkowa pozycja książkowa adresowana do szerokiego kręgu czytelników interesujących się historią II wojny światowej, działaniami specjalnymi, teorią i praktyką użycia sił specjalnych”. (Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Andrzeja Makowskiego, AMW)

Dr hab., komandor porucznik rez. Krzysztof Kubiak (ur. 1967), absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego. W pracy naukowej i dydaktycznej szczególnie koncentruje się na problematyce bezpieczeństwa, współczesnych konfliktów zbrojnych i terroryzmu. Pracuje w Katedrze Krajów Europy Północnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest autorem szeregu publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych konfliktom m.in. na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce, wojnie falklandzkiej, a także syntez poświęconych współczesnym zagrożeniom dla pokoju.

Promocja odbędzie się 18 listopada 2016 roku, godz. 17:00 sala audiowizualna MMW w Gdyni, . Wstęp wolny.

Dziękujemy za wysłane grafiki.