• <
plus

Techniki oczyszczania strumieniowo-ściernego.

Dane kontaktowe

  • Adres: 80-741 Gdańsk, Reduta Miś 1/4
  • Telefon: 58 346 21 11, 501 505 251
  • Fax: 58 305 36 94
  • E-mail: biuro@prodmorex.pl

Udostępnij

Firma PRODMOREX powstała w 1988 r. i funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Do 1995 r. firma działała głównie w sektorze gospodarki morskiej – w przemysłach budowy i remontu statków, w tym na rynkach wschodnich (Ukraina, Rosja).
Od 1993 r. firma specjalizuje się w technikach strumieniowego czyszczenia konstrukcji. Aktualnie głównymi klientami firmy są przedsiębiorstwa produkujące i montujące konstrukcje stalowe, w tym stocznie oraz przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego.
1. Posiadane certyfikaty, nagrody:
Wyróżnienie na MTG w kategorii: Inżynieria powierzchni za system recyrkulacji śrutu – wieża IP – 500.
Potwierdzenie innowacyjności zastosowanych rozwiązań - Listy referencyjne:
ABB Sp. z o.o. w Łodzi w zakresie komory śrutowniczej o wym. 14 x 7 x 6 mb.
AMG Sp. z o.o. w zakresie komory śrutowniczej o wym. 12 x 5,50 x 5 mb.
Bombardier Transportation Sp. z o.o. w zakresie komory śrutowniczej o wym. 27 x 7,0 x 6,5 mb.
CMT Chojnice Sp. z o.o. w zakresie komory śrutowniczej o wym. 18 x 7 x 7 mb.
PETROLINVEST Sp. z o.o. w zakresie komory śrutowniczej o wym. 3 x 3 x 3 mb.

Oferta

Przez cały okres działalności naszej firmy związanej z budową komór śrutowniczych tj. od roku 1993 zbieraliśmy cenne doświadczenia zarówno własne jak i firm konkurencyjnych, a to dlatego że niejednokrotnie byliśmy proszeni o przebudowę rozwiązań innych firm i regularnie serwisujemy komory śrutownicze nie naszej produkcji. Jako jedyna firma w branży zajmujemy się również na co dzień czyszczeniem, malowaniem i metalizacją. Wszystko to daje nam głęboką wiedzę o wszelkich problemach pojawiających się przy okazji obróbki strumieniowo ściernej i pozwoliło rozwinąć wysoko jakościowy produkt.

1.1. System filtracji – dotychczas stosowane były odpylacze z filtrami patronowymi z poliestru, w naszych ostatnich realizacjach zastosowaliśmy odpylacz z filtrami workowymi ułożonymi w pozycji poziomej. Modernizacja ta spisuje się on doskonale, przy czym jest znacznie tańsza w eksploatacji. Dla porównania filtry patronowe przy średnich warunkach obciążenia ( praca dwuzmianowa, jeden operator) trzeba wymieniać po ok. 2000 rbg tj. około jednego roku. Natomiast filtry workowe przy tym samym obciążeniu po ok. czterech latach przy czym ich koszt jest dwukrotnie niższy.

1.2. System wentylacji – dwuzakresowy kontur pracy obieg otwarty i zamknięty powietrza). W obiegu zamkniętym z minimalizacją strat energii cieplnej z wnętrza hali produkcyjnej zwany „konturem zimowym”. W obiegu otwartym pozwalającym na wylot filtrowanego powietrza poza hale produkcyjną zwanym „konturem letnim”.
W uzasadnionych wypadkach stosujemy również nagrzewnice powietrza.
Przy stosowanej przez nas recyrkulacji powietrza na poziomie 90% , straty ciepła są 10-cio krotnie mniejsze.

1.3. System zbierania podłogowego – w naszym rozwiązaniu całą podłogę wykładamy blachą stalową o grubości 4 mm, co znacznie przedłuża żywotność listew elastycznych. W rozwiązaniach
konkurencyjnych spotkaliśmy się ze zgarnianiem bezpośrednio z posadzki betonowej co powoduje
szybkie zużycie listew jak i samej posadzki, co po pewnym czasie skutkuje nawet kilku centymetrową warstwą nie zgarnianego ścierniwa będącego siedliskiem pyłów. Jednocześnie odkłada się to znacznie na koszty, ścierniwa nie biorącego udziału w procesie czyszczenia. Dla przykładu 1 cm warstwy śrutu stalowego zalegający na podłodze o powierzchni 60m2 (komora 12m x 5m), daję koszt ok. 12500 zł.
Przykładamy również dużo starań ażeby ścierniwo nie wydostawało się poza komorę a w szczególności do zagłębień motoreduktorów napędowych, czego nie można zauważyć w niektórych rozwiązaniach firm konkurencyjnych.
Naszym głównym rozwiązaniem jest osadzanie podnośnika kubełkowego w zagłębienie ok. 1500mm. i stosowanie dodatkowego zbiornika przejściowego z sitem które zabezpiecza podnośnik przed ewentualnymi większymi zanieczyszczeniami jak również umożliwia jego prawidłową pracę tj. zasypywanie go, a nie ”zapychanie” jak to jest w przepadku osadzania go na poziomie zgarniaka poprzecznego bez zagłębienia.

1.4. System aplikacji ścierniwa – opieramy nasz system na sterowalnych zaworach ścierniwa i powietrza THOMPSON i COMBO, które charakteryzują się wysoką trwałością. Daje to również duże udogodnienie w postaci możliwości czyszczenia i odmuchiwania elementów po czyszczeniu za
pomocą tego samego węża.

1.5. System sterowania i zabezpieczeń – jako jedyna firma w branży opieramy nasz system na sterowniku GE Fanuc obsługiwanym z poziomu kolorowego ekranu dotykowego LCD. Cały układ wyposażamy w szereg czujników i zabezpieczeń spełniających wszystkiego wymogi bezpieczeństwa.
Dajemy również możliwość podłączenia do Internetu i zdalnego monitorowania pracy komory śrutowniczej.

1.6. Serwis – przykładamy wielką wagę do tego aby nasze urządzenia były zawsze sprawne i prowadzimy ich regularne serwisowanie. W razie jakichkolwiek problemów jesteśmy w stanie przysłać ekipę serwisową w czasie maksymalnie 24 h od zgłoszenia.

Kontakt do działów firmy

Przedsiębiorstwo Usług Okrętowych PRODMOREX Sp. z o.o.
ul. Heweliusza 11,
80-890 Gdańsk
NIP 584 000 39 64

Tel/fax 058 305 36 94
Tel: 058 346 21 11
biuro@prodmorex.p

Baza warsztatowo-techniczna
Ul. Reduta Miś ¼
80-741 Gdańsk

Zdjęcia

Opis dodatkowy

komory śrutownicze, odpylacz, oczyszczarka, śrutownica, antykorozja, piaskowanie, śrutowanie, oczyszczanie, malowanie, workowe wkłady filtracyjne

Dziękujemy za wysłane grafiki.