• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-406 Gdynia, Al. Marszałka Piłsudskiego 1
  • Telefon: +48 58 623 38 41
  • E-mail: pol@pol.com.pl

Udostępnij

POLSKIE LINIE OCEANICZNE S.A. to przedsiębiorstwo armatorskie o ponad 50-letniej tradycji w żegludze liniowej. Po przekształceniach w latach 90 ubiegłego wieku działalność firmy koncentruje się na świadczeniu usług przewozowych drogą morską. Aktualnie posiadany tonaż jest zatrudniony od kilku lat w czarterach na czas w tzw. \'Time\' czarterach.

Działalność żeglugowa:
POLSKIE LINIE OCEANICZNE S.A. od marca br. przejęły od kontrolowanej przez siebie Firmy , POL - LEVANT Linie Żeglugowe Sp. z o.o. prowadzenie działalności żeglugowej eksploatowanego przez tą Firmę tonażu. Obecnie wskutek zachodzących od wielu lat zmian na rynku frachtowym, istotnych zmian w technologii przewozu drobnicy na korzyść jej konteneryzacji eksploatowany tonaż ro-ro (statki CHODZIEZ i ZERAN) znajdują zatrudnienie na rynku czarterowym. Tonaż ten zatrudniony jest pomiędzy portami Południowej Europy we Włochami, Francją i Hiszpanią a portami w Algierii, Tunezji i Libii. POLSKIE LINIE OCEANICZNE S.A. świadczą też morskie usługi przewozowe za własnym konosamentem z portów chińskich m.in. Guangzhou, Shanghai, Changzou, Qingdao oraz innych państw/portów Dalekiego Wschodu do Europy i Polski współpracując z innymi armatorami w ramach serwisu NVOCC (Non Vessel Operated Common Carrier).

Działalność shipchandlerska:
W oparciu o wieloletnie doświadczenie w organizowaniu zaopatrzenia statków funkcjonuje w PLO specjalny pion POL-Supply Shipchandler dostarczający zaopatrzenie spożywcze, techniczne, hotelowe i inne. Dzięki obsłudze kluczowych armatorów zawijających do portów polskich w Gdyni, Gdańsku i Szczecinie - POL-Supply Shipchandler ma znaczącą pozycję w tym segmencie usług a jego udział w rynku kształtuje się na poziomie 25%.

Opis dodatkowy

działalność żeglugowa, transport kontenerowy

Dziękujemy za wysłane grafiki.