• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
14
lis 2018

Polska Konferencja LNG

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  14.11.2018 - 15.11.2018

 • Telefon:

  500 061 931

 • E-mail:

  michal@actiaforum.pl

  www.polishlngconference.eu
 • Patronat:

  GOSPODARKAMORSKA.PL

W dniach 14-15 listopada, w Hotelu Novotel w Warszawie, odbędzie się spotkanie przedstawicieli europejskiej branży LNG. Analiza sytuacji rynkowej, nowoczesne technologie czy kwestie niezależności energetycznej to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone.

Dla wygody gości z rodzimego kraju, pierwszy dzień wydarzenia będzie tłumaczony na język polski.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie konferencji.

Rynek, regulacje i niezależność energetyczna


Biorąc pod uwagę miejsce spotkania oraz fakt, iż wydarzenie jest organizowane w ścisłej współpracy z Polską Platformą LNG, naturalną wydała się potrzeba otwarcia konferencji prezentacją poświęconą znaczeniu LNG dla transformacji energetycznej naszego kraju. O szersze spojrzenie na sytuację na rynku zadba Tommy Mattila, Marketing & Sales Director w firmie Skangas, omawiając główne czynniki napędzające rozwój rynku LNG w Europie.

Prognozę dotyczącą sytuacji rynkowej, a także rekomendacje związane z regulacjami prawnymi, zaprezentują przedstawiciele GIE oraz NGVA.

Niezależność energetyczna to temat na czasie, dlatego też nie mogło zabraknąć go na tegorocznej edycji imprezy. Aby zapewnić jak najszersze spojrzenie na to zagadnienie, zaprosiliśmy zróżnicowane grono ekspertów, którzy przeanalizują jego wpływ na region oraz przedstawią swój punkt widzenia. Reprezentanci Center for Industrial Development, Gaz-System oraz Baltic Connector wypowiedzą się na temat współpracy pomiędzy USA oraz Polską, skali rozwoju infrastruktury gazowej na Bałtycku oraz w Europie Środkowej i Wschodniej, a także możliwościach prezentowanych przez nowe korytarze dostawcze.

Paliwo przyszłości

Wiele mówi się o LNG w transporcie, ale nie należy też zapominać o transporcie samego LNG. Eksperci z Ernst & Young, Remontowa LNG Systems oraz Chart zaprezentują nowoczesne podejście do problematyki związanej z transportem i magazynowaniem LNG małej skali, a także intermodalne koncepcje w transporcie gazu.  

Szerzej na temat innowacji, a zwłaszcza korzyści płynących z synergii wynikającej z równoległego rozwoju technologii LNG dla potrzeb przemysłu lądowego i morskiego, wypowiedzą się przedstawiciele firmy Wärtsilä.

Naturalnie nie pominiemy też znaczenia LNG jako paliwa w transporcie. O kreatywnych rozwiązaniach, roli jaką LNG odgrywa w transporcie drogowym oraz morskich, a także wyzwaniach stojących na drodze do globalnej implementacji, wypowiedzą się reprezentanci Iveco, Nauticor oraz Volvo.

Spotkanie B2B

Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy również możliwość uczestniczenia w spotkaniu networkingowym. Dzięki profesjonalnej oprawie, uczestnicy konferencji będą mieli okazję na spotkanie się w serii spotkań twarzą w twarz z osobami, do których chcą dotrzeć.

Wszelkie informacje dotyczące spotkania B2B znajdują się na stronie, pod poniższym linkiem.

W razie dodatkowych pytań związanych z wydarzeniem bądź spotkaniem B2B, prosimy o kontakt z organizatorami. Wszelkie dane kontaktowe dostępne są na stronie konferencji.

Dziękujemy za wysłane grafiki.