• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
29
lis 2016

Otwarcie wystawy Statek wyobraźni

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  29.11.2016 - 29.11.2016

 • Godzina rozpoczęcia:

  14:00

 • Adres:

  Ołowianka 9-13
  80-751 Gdańsk

  Pokaż na mapie
 • Telefon:

  58 320 33 58

 • E-mail:

  sekretariat@nmm.pl

  www.nmm.pl/

Niezwykła pomysłowość, fantastyczne wyczucie kolorów i świetne zrozumienie tematu. Uczestnicy konkursu dla osób niepełnosprawnych. „Statek wyobraźni” zabrali nas w niezwykłą podróż. Owoce tej wyprawy będziemy mogli podziwiać na wystawie pokonkursowej dla laureatów prac. Wernisaż odbędzie się 29 listopada 2016 roku w Spichlerzach na Ołowiance.

Na konkurs plastyczny pt. „Statek wyobraźni” wpłynęło ponad 90 prac, bardzo zróżnicowanych jeśli chodzi o technikę wykonania oraz podejście do tematu konkursu – Poprzez techniki plastyczne czasem łatwiej wyrazić to, co niewyrażalne słowem – mówi Barbara Wojtczuk-Krystek z Działu Edukacji NMM. – Wszystkie obrazy są niezwykle piękne i spójne pod kątem plastycznym, ale też pokazują niezwykłą fantazję autorów i zmysł artystyczny, a to jest niezwykle inspirujące.

Terapia przez sztukę od dawna jest uznana jako niezwykle skuteczna forma rehabilitacji i formy uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym. Dlatego też jednym z celów konkursu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych, a także próba przeciwdziałania wykluczeniu oraz izolacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

– Nasze muzeum może pochwalić się długą współpracą z osobami niepełnosprawnymi. Od 2002 roku współpracujemy z Fundacją "Sprawni Inaczej", organizując wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, popularnością cieszą się też lekcje muzealne, dedykowane osobom niepełnosprawnym. – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji. – Każdy kontakt z naszymi specjalnymi gośćmi to dla nas ogromna lekcja pokory i wrażliwości.

fot. NMM

Dziękujemy za wysłane grafiki.