• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
25
lis 2016

OTWARCIE WYSTAWY LIGA MORSKA I RZECZNA

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  25.11.2016 - 25.11.2016

 • Godzina rozpoczęcia:

  12:00

 • Adres:

  ul. inż. J. Śmidowicza 69
  81-127 Gdynia

 • Telefon:

  (58) 261 26 29 46

 • E-mail:

  biblioteka@amw.gdynia.pl

Za niespełna dwa lata Liga Morska i Rzeczna obchodzić będzie 100-lecie powstania. Z tej okazji powstała wystawa, która pozwoli zapoznać szerokie grono odbiorców z losami i działalnością organizacji, która od samego początku kierowała się ideą wychowania morskiego i miłości do polskiego morza. Patronatem honorowym wydarzenie objęło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Wystawa pod tytułem „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia czyli Trzymajmy się morza!” prezentowana będzie do końca 2018 roku, najpierw w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a od marca 2017 w różnych ośrodkach w całej Polsce. Instytucje, które wsparły tę inicjatywę to Port Gdynia SA, Port Gdańsk i DCT Gdańsk SA oraz Port Szczecin – Świnoujście SA, a także Rektor – Komendant AMW.

Autorzy wystawy prezentują Ligę (której nazwa zmieniała się na przestrzeni lat) od strony historycznej na tle konkretnych obszarów jej działalności. Tematyka obejmuje m. in. współdziałanie Ligi z Marynarką Wojenną RP, gospodarkę morską, działaczy i entuzjastów Ligi, symbolikę i działalność oraz formy wychowania morskiego. Wydarzenie dopełnione będzie wykonaniem przez Chór AMW przedwojennych pieśni morskich.

Wystawa powstała w oparciu o szeroką kwerendę materiałów źródłowych i współpracę ludzi dobrej woli, którzy udostępnili własne materiały. Merytorycznie i technicznie wspomagana była przez LMiR w osobach kpt. ż. w. dr inż. Andrzeja Królikowskiego oraz mgr. Leszka Stromskiego. Jej celem jest ukazanie, jak duże znaczenie dla rozwoju kraju ma mądre i konsekwentne działanie dla dobra narodu i Polski Morskiej.

OTWARCIE WYSTAWY LIGA MORSKA I RZECZNA - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.