• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
3
wrz 2016

Odkrywamy gdyńskie stocznie

Szczegóły wydarzenia

Już w najbliższą sobotę wyjątkowa okazja do poznania z bliska gdyńkich terenów stoczniowych. 3 września bramy działających tam zakładów i firm staną otworem przed gośćmi, na których czeka 7 tras tematycznych, strefy piknikowe i 3 punkty widokowe. Będzie to jedno z największych wydarzeń w ramach trwających cały rok obchodów 90 urodzin Gdyni.

Jak powiedziała na konferencji prasowej wiceprezydent miasta ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała: Chcemy pochwalić się tym, co mamy w Gdyni najlepszego i zachęcamy mieszkańców, aby zaprzyjaźnili się z tym, co jest duchem i esencją naszego miasta. Chcemy pokazać jak żywa, innowacyjna i doskonale się mająca jest gospodarka morska - ta najważniejsza dla naszego miasta branża.

Na 100 ha terenu uwolnionego po rozwiązaniu spółki akcyjnej Stocznia Gdynia działalność prowadzi obecnie kilkadziesiąt firm. Zajmują się one głównie przemysłem związanym z branżą morską, budową i remontem statków, konstrukcji stalowych, off-shorem, transportem, recyklingiem i wieloma innymi. Funkcjonują pod egidą Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Jest to nowatorski projekt biznesowy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który wspiera inwestorów m.in. we wdrażaniu i transferze nowych technologii.

To właśnie ten nowoczesny, stoczniowy przemysł będą mogli z bliska podglądać goście dnia otwartego. Przez 8 godzin, od 10.00 do 18.00, wspólnie z przewodnikami zobaczą miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Podczas rodzinnej imprezy będzie także czas i miejsce na piknikowanie, gry i zabawy na dmuchańcach oraz odpoczynek w niecodziennej, stoczniowej scenerii.

Zwiedzanie rozpocznie się przy ul. Czechosłowackiej 3. Do wyboru będzie siedem tras, które poprowadzą przez najciekawsze miejsca stoczni. 6 z nich będzie wiodło przez zakłady przemysłowe. Między innymi pod największą w Europie suwnicę, do prototypowni, gdzie testowane są kosmiczne technologie, do historycznego budynku Akwarium, który dziś wygląda zupełnie inaczej niż za czasów Stoczni Komuny Paryskiej, czy do Parku Konstruktorów. Każdy chętny otrzyma pamiątkową kartę zegarową stoczniowca, na której będzie można ostemplować przejście każdą z siedmiu tras (na rekordzistów czekają nagrody).

Program:

Godz. 10.00 - 18.00 zwiedzanie terenów stoczniowych z przewodnikami
Godz. 12.00 koncert Orkiestry Promenadowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni
Godz. 14.00 koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP
Godz. 16.00 Jazz na dokach. Take It Easy Przemka Dyakowskiego

Odkrywamy gdyńskie stocznie - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.