• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
3
wrz 2016

Narodowe Czytanie na pokładzie ORP Błyskawica

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    03.09.2016 - 03.09.2016

  • Godzina rozpoczęcia:

    11.00

W sobotę 3 września, cała Polska weźmie udział w projekcie Narodowego Czytania. W tym roku do wspólnego czytania wybrano, jedną z najpopularniejszych powieści historycznych Henryka Sienkiewicza „Qvo Vadis”.

Marynarka Wojenna również włącza się w tą nietuzinkową akcję. Dowódca 3 Flotylli Okrętów zaprasza na godz. 11.00 na ORP „Błyskawica”, gdzie na pokładzie historycznego okrętu, marynarze odczytają fragmenty powieści. Imprezę uświetnią koncerty Zespołu Wokalnego Klubu MW. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy !!!

Prezydent RP Andrzej Duda napisał w liście inaugurującym akcję - Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą"

"Quo vadis”, powieść historyczna Henryka Sienkiewicza - została opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”. Następnie wydano ją w formie druku zwartego. Pierwsze wydanie „Quo vadis” ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Henryk Sienkiewicz (1846-1916) – powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla (1905) w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.