• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: Gdynia, ul. Świerkowa 30/2
  • Telefon: 58 661 21 42
  • Fax: 58 621 88 75

Udostępnij

Strona główna Katalog firm Kooperanci, Prawo, Finanse Kancelarie morskie Mar-Consult Krzysztof Kochanowski Kancelaria Radcy Prawnego

Od początku swego istnienia Kancelaria specjalizuje się w szeroko pojętym prawie morskim, obejmując zakresem swego działania zagadnienia transportu morskiego i lądowego oraz spedycji, remontów, budowy i rejestracji statków morskich, morskie prawo pracy, oraz związane z tymi zagadnieniami postępowania sądowe i arbitrażowe prowadzone w Polsce i za granicą. Oferujemy pomoc prawną w sprawach związanych z budownictwem okrętowym i finansowaniem budowy statków, a także zabezpieczeniem prawnym takich transakcji.

Oferujemy swoje usługi podmiotom polskim i zagranicznym. Naszymi klientami są przewoźnicy morscy i lądowi, spedytorzy, ubezpieczyciele, w tym w szczególności kluby P&I a także banki i zagraniczne kancelarie prawnicze.

Mając na względzie fakt, iż prawa morskiego oparte jest w znacznej mierze na prawie angielskim, a Londyn wciąż pozostaje stolicą światowego shippingu, Kancelaria od lat wspópracuje z wiodącymi w tej dziedzinie firmami prawniczymi z Londynu, takimi jak: Ince & Co, Bentleys Stokes & Lowless, Clyde & Co, Holman Fenwick & Willan.

Pozostajemy też w kontakcie z zajmującymi się shippingiem kancelariami niemieckimi, holenderskimi, greckimi i amerykańskimi.

Prawnicy Kancelarii świadczą usługi prawne w języku angielskim i niemieckim.

Jesteśmy firmą stricte specjalistyczną, niszową. Nie przyjmujemy każdego zlecenia. Nie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.

Oferta

◾Morskie i lądowe prawo przewozowe, w tym w szczególności roszczenia ładunkowe
◾Żegluga morska: ◾areszt statków morskich,
◾wypadki,
◾awarie,
◾zderzenia

◾Rejestracja statków oraz hipotek i mortgeczy na statkach, w Polsce i za granicą
◾Finansowanie żeglugi i transportu morskiego
◾Budowa statków, opracowywanie i finansowanie kontaktów stoczniowych
◾Spory sądowe i arbitrażowe w Polsce i za granicą
◾Prawo upadłościowe w Polsce i za granicą
◾Morskie prawo pracy, w tym w szczególności dochodzenie należności od pracodawców zagranicznych i odszkodowań z tytułu wypadków przy pracy na statkach morskich
◾Doradztwo korporacyjne w zakresie żeglugi, tworzenie firm w Polsce i za granicą

Opis dodatkowy

kancelaria, prawnik, prawo morskie,

Dziękujemy za wysłane grafiki.