• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
31
maj 2016

Konferencja „Zastosowanie paliw alternatywnych w transporcie lądowym i morskim – perspektywy bunkrowania statków LNG w portach Morza Bałtyckiego”

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  31.05.2016 - 31.05.2016

 • Godzina rozpoczęcia:

  9:00

 • Telefon:

  +48 601 447 151

 • E-mail:

  abak@mediametropolis.pl

Aby dowieść, iż gaz ziemny jest najlepszą alternatywą dla benzyny, ropy i ciężkiego paliwa morskiego, Gazprom Export oraz niemiecki Uniper organizują corocznie Blue Corridor Rally. Konwój napędzanych gazem pojazdów przemierzy Europę, aby zwrócić uwagę na korzyści płynące ze stosowania  gazu ziemnego w transporcie.


X Edycja Rajdu poświęcona  zostanie wykorzystaniu LNG do bunkrowania statków. Rajd Blue Corridor: Amber Road będzi przemieszczał się starodawnym Szlakiem Bursztynowym, dookoła Bałtyku od 26 maja do 9 czerwca 2016 r. Uczestnicy rajdu zatrzymują się w głównych miastach portowych, aby uczestniczyć w konferencjach wraz z przedstawicielami biznesu gazowego, lokalnymi ekspertami, ekologami, politykami i iłośnikami motoryzacji.

Podczas konferencji poruszone  zostaną  tematy  takie  jak:  alternatywne  paliwo LNG i CNG, bunkrowanie statków LNG, czy związane z tym dyrektywy unijne, które niebawem będą obowiązywać w całej Europie i które będą miały ogromny wpływ na gospodarkę morską i lądową.

Podczas spotkania zprezentowany zostanie również film o bunkrowaniu statków, a dziennikarze będą mieli możliwość przeprowadzenia wywiadu z Evgenim Proninem z Gazpromu i Andre Schumannem z firmy Uniper.

 

Konferencja „Zastosowanie paliw alternatywnych w transporcie lądowym i morskim – perspektywy bunkrowania statków LNG w portach Morza Bałtyckiego” - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.