• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
24
sie 2020

Konferencja PSEW 2020

Szczegóły wydarzenia

Tania energia z wiatru zasili ekosystem gospodarczy Polski. Prąd wytwarzany w turbinach na lądzie i morzu zazieleni rodzimą energetykę, ciepłownictwo i transport.

To wizja Zielonego Porozumienia, możliwa do zrealizowania w Polsce dzięki dynamicznemu przyrostowi nowych mocy oraz ciągłemu rozwojowi innowacji wokół energetyki wiatrowej. O strategicznym znaczeniu sektora dla realizacji Europejskiego Zielonego Ładu nad Wisłą będziemy rozmawiać podczas tegorocznej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemię i wprowadzony w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii, a także troszcząc się o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, podjęliśmy decyzję o przesunięciu konferencji PSEW2020 na 24-26 sierpnia 2020 r.

Mamy nadzieję, że w tym terminie największe w tej części Europy spotkanie branży wiatrowej będzie mogło odbyć się w szerokim, merytorycznym, międzynarodowym gronie uczestników.

Wpływ COVID-19 na zakłócenie globalnych łańcuchów dostaw i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym w podobnych sytuacjach będą bez wątpienia jednymi z omawianych w Serocku tematów.

Chcemy jednak spojrzeć w przyszłość po pandemii , którą budujemy już dziś realizując i planując warte miliardy złotych inwestycje w moce wiatrowe. Dlatego głównym wątkiem tegorocznego spotkania, a zarazem tematem przewodnim sesji inauguracyjnej będzie wkład energetyki wiatrowej w Zielony Ład dla Europy i istotna rola sektora w procesie sprawiedliwej transformacji w Polsce.

Wiatr zdobył przewagę kosztową nad innymi technologiami wytwarzania energii. Dlatego może zazielenić nie tylko system elektroenergetyczny, ale także ciepłowniczy i sektor transportu. Chcemy pokazać istotną rolę wielkoskalowych farm morskich, które mogą być w przyszłości wykorzystane do produkcji zielonego wodoru. To wizja nieodległa, a przyspieszą ją zmiany następujące po pandemii.

Uwolnienie pełnego potencjału wiatru w Polsce nie będzie możliwe bez stabilnego prawa i długoterminowego planu rozwoju mocy. O regulacjach pozwalających na dojście w Polsce do poziomu 22 GW mocy zainstalowanych na lądzie i 28 GW mocy na Bałtyku porozmawiamy drugiego dnia konferencji PSEW2020.

Podczas konferencji zastanowimy się, w jaki sposób wykorzystać rozwój rodzimej produkcji dla rozwoju lokalnego łańcucha dostaw i zmniejszenia jego uzależnienia od komponentów z Azji.

Warte miliardy złotych inwestycje w nowe moce wiatrowe mogą stać się kołem zamachowym dla polskiej gospodarki – zakładów produkcyjnych podnoszących się po pandemii, przedsiębiorców gotowych na zmianę profilu działalności i ludzi zatrudnianych w firmach wokół sektora.

Trzeciego dnia konferencji PSEW2020 porozmawiamy o trendach na rynku energii i praw majątkowych. Przedstawimy prognozy i ścieżki cenowe, które wykażą konkurencyjność energii odnawialnej wytwarzanej w źródłach o niskich kosztach stałych i odpornych na zaburzenia światowej koniunktury. W cenie będzie tania i czysta energia z wiatru, także ta kupowana w kontraktach na dostawy bezpośrednio od producenta. Po umowy typu corporate PPA coraz chętniej będą sięgać przedsiębiorcy zasilający zakłady produkcyjne i usługowe, a trend ten nasili się wraz z ponownym wzrostem cen energii, następującym po ponownym rozruchu zakładów unieruchomionych w czasie pandemii.

Konferencja PSEW 2020 - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.