• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
12
wrz 2022

Konferencja International Ship Stability Workshop 2022

Szczegóły wydarzenia

Po niemalże 36 latach od polskiej edycji konferencji STAB zorganizowanej w progach naszej uczelni pod przewodnictwem prof. Kobylińskiego, Międzynarodowy Komitet Stały STAB zdecydował ponownie zawita na Politechnice Gdańskiej w ramach konferencji ISSW 2022, która odbędzie się w dniach 12-14 września.

Konferencje odbywające się̨ pod egidą Międzynarodowego Komitetu Stałego STAB (STAB International Standing Committee) skupiają̨ światowe autorytety w dziedzinie stateczności statku. Z tego też względu organizowane były one w ośrodkach naukowych – takich jak Uniwersytet Strathclyde w Glasgow, Uniwersytet w Treście czy Uniwersytet Osaka - legitymujących się wybitnymi osiągnięciami w tej dziedzinie okrętownictwa.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest dr hab. inż. Przemysław Krata. Członkiem komitetu jest również dr hab. inż. Jakub Montewka.

O konferencji

Tematyka ISSW wzbudza zainteresowanie grup zawodowych związanych z szeroko pojętymi zagadnieniami morskimi. Jako konferencja naukowa przyciąga akademików, jednak w każdej kolejnej edycji ISSW udział biorą̨ również̇ projektanci statków pracujący w biurach projektowych na całym świecie, przedstawiciele towarzystw klasyfikacyjnych, doktoranci i studenci, liderzy dużych projektów europejskich realizujący badania i wdrożenia związane z żeglugą, przedstawiciele największych przedsiębiorstw tworzących oprogramowanie do wspomagania komputerowego procesów projektowania i eksploatacji statków.

– Od 12 do 14 września będziemy gościć naukowców z całego świata – z Chin, Grecji, Francji, Hiszpanii, Japonii, Korei, Niderlandów, Niemiec, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, oraz z Polski. Konferencja będzie nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami związanymi z szeroko rozumianą statecznością statku, ale także zainicjuje poważne projektami w ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy światowej sławy ośrodkami badawczymi – podkreślił dr inż. Tomasz Hinz, sekretarz komitetu organizacyjnego z Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest dr hab. inż. Przemysław Krata. Członkiem komitetu jest również dr hab. inż. Jakub Montewka.

Konferencja odbędzie się w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej.

Dziękujemy za wysłane grafiki.