• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
20
lut 2017

Konferencja inauguracyjna Muzeów Szlaku Wisły

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  20.02.2017 - 20.02.2017

 • Godzina rozpoczęcia:

  10:00

 • Adres:

  Paderewskiego 24
  83-110 Tczew

  Pokaż na mapie
 • Telefon:

  58 761 75 21

 • E-mail:

  j.klim@nmm.pl

  www.rokwisly.pl/

W najmłodszym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego – Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie 20 lutego 2017 r. odbędzie się konferencja inaugurująca działanie projektu Muzea Szlaku Wisły (MSW) realizowanego w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017.

– Do projektu przystąpiło ponad 20 nadwiślańskich muzeów, które swymi działaniami: wystawami, zajęciami edukacyjnymi, specjalnymi wydarzeniami, publikacjami, chcą popularyzować w naszym społeczeństwie wiedzę o królowej polskich rzek – tłumaczy Jagoda Klim z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku,  koordynatorka konferencji.

Na konferencji reprezentanci poszczególnych muzeów opowiedzą o realizowanych i planowanych działaniach „okołowiślanych”, a  przedstawiciele organizacji społecznych – o prowadzonych przez nie akcjach. W trakcie konferencji zaplanowana jest też premiera kalendarium wszystkich muzealnych przedsięwzięć związanych z Rokiem Rzeki Wisły realizowanych w 2017 r.

Do obchodów Roku Rzeki Wisły włączyła się Poczta Polska, która przygotowała znaczki pocztowe najnowszej emisji „Rok Rzeki Wisły 2017”.

– Z okazji powstania sieci Muzea Szlaku Wisły oraz naszej konferencji, Poczta Polska przygotowała również kartę „Muzeum Wisły w Tczewie” wraz z okolicznościowym datownikiem z hasłem „Muzea Szlaku Wisły”. To piękny gest i spore wyróżnienie, które na pewno będzie cenną pamiątką nie tylko dla filatelistów i osób zaangażowanych w projekt – dodaje Klim.

Konferencja inauguracyjna Muzeów Szlaku Wisły - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.