• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
30
wrz 2016

Inauguracja roku akademickiego Akademii Marynarki Wojennej

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    30.09.2016 - 30.09.2016

  • Godzina rozpoczęcia:

    12.00

W piątek 30 września, w Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2016/2017. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12:00 w audytorium im. kmdr. prof. dr. Józefa Urbańskiego (gmach Biblioteki Głównej AMW, ul. Grudzińskiego). Naukę na I roku rozpocznie ponad tysiąc studentów. Wykład inauguracyjny na temat "NATO-wyzwania bezpieczeństwa" wygłosi gen. broni dr Andrzej Fałkowski, Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i UE.

Na ręce Rektora - Komendanta AMW, z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego,  oprócz licznych życzeń wpłynął list od Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego. Swą obecność podczas Inauguracji potwierdzili przedstawiciele władz wojskowych, samorządowych, duchowieństwa oraz Magnificencje Rektorzy uczelni cywilnych i wojskowych.

Inaugurację rozpocznie przemówienie Rektora - Komendanta, następnie odbędzie się immatrykulacja studentów I roku oraz ślubowanie doktorantów. Studia III stopnia prowadzone są na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich od dwóch lat, więc będzie to trzecia ich edycja. Podczas uroczystości wręczone zostaną także wyróżnienia dla nauczycieli akademickich, m. in. za działalność badawczą, publikacyjną, dydaktyczną i organizacyjną.

Za całokształt dorobku nagrodzony  zostanie prof. dr hab. Mariusz Zieliński. Tytuł "Wybitnego nauczyciela akademickiego AMW" został przyznany prof. dr hab. Jerzemu Będźmirowskiemu i prof. dr hab. Andrzejowi Felskiemu. Indywidualne nagrody otrzymają także najlepsi studenci z każdego wydziału. Nie zabraknie również tradycyjnej pieśni Gaudeamus Igitur.

Bezpośrednio po uroczystej inauguracji ok. godz. 14.00 również w Bibliotece Głównej  nastąpi otwarcie Wystawy prac malarskich Pani Jadwigi Jackowskiej, wieloletniej pracownicy uczelni. Pani Jadwiga Jackowska przepracowała w Akademii Marynarki Wojennej prawie 37 lat. Zawsze fascynowało ją malarstwo i jeszcze pracując postanowiła spróbować swoich sił. Dziś jest autorem prawie 400 prac, a część z nich będzie można zobaczyć na wystawie w naszej bibliotece, która potrwa do końca października 2016 roku.

Akademia Marynarki Wojennej prowadzi studia na czterech wydziałach: Mechaniczno - Elektrycznym, Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, Dowodzenia i Operacji Morskich oraz Nauk Humanistycznych i Społecznych. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczelnia posiada także szeroką ofertę  kierunków studiów podyplomowych oraz studia doktoranckie w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.