• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
20
sty 2016

FORUM ZMIENIAMY POLSKI PRZEMYSŁ

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  20.01.2016 - 20.01.2016

 • Adres:

  B.Prusa 2
  00-493 Warszawa

 • Telefon:

  32 209 13 03

 • E-mail:

  promocja@ptwp.pl

Forum Zmieniamy Polski Przemysł oraz Gala przyznania tytułów \"Tego, który zmienia polski przemysł\", organizowane przez redakcję Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl wraz z wydawcą, Grupą PTWP, odbędą się 20 stycznia 2016 r. w Warszawie (hotel Sheraton).

Gośćmi przyszłorocznego Forum będą najważniejsze postacie polskiej i europejskiej gospodarki - reprezentanci zarządów czołowych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele rządu i parlamentu, eksperci gospodarczy.

Przedmiotem całego Forum będzie jak co roku przyszłość polskiej gospodarki, którą jej dotychczasowe motory - wśród nich relatywnie tania siła robocza - przestaną wkrótce napędzać. Budowanie gospodarki opartej na wiedzy i innowacyjności, na tworzeniu wartości, jakości i marki to wyzwanie, z którym już teraz powinny zacząć się mierzyć firmy, instytucje, regulatorzy, twórcy rozwiązań prawnych. Dlatego w ramach plenarnej debaty z poziomu \"Co teraz (z naszą gospodarką)?\" przejdziemy do kluczowej i coraz bardziej palącej kwestii \"Jak to zrobić?\".

O nowej koncepcji i nowej sile polskiej gospodarki będziemy rozmawiać w kilku kontekstach przybliżających jednocześnie perspektywy wzrostu poszczególnych sektorów gospodarki.

Naszych gości - dyskutantów zapytamy m.in. o to, jakiej polityki surowcowej potrzebuje Polska, by zapewnić sobie stabilność wzrostu w świecie, w którym o szansach rozwoju i konkurencyjności gospodarki decyduje dostęp do zasobów naturalnych oraz koszty surowców, paliw, energii.

Polska polityka w obszarze energii także wymaga przewartościowania i dostosowania do nowych realiów - rewolucyjnych zmian (technologicznych i strukturalnych) w europejskiej i światowej energetyce. Strategiczny horyzont 2050, jaki przyjmiemy w debacie o energetyce, wcale nie jest tak odległy jak mogłoby się wydawać.

Polski biznes, któremu za ciasno w kraju i w Europie, coraz częściej obecny jest na odległych rynkach. Barierom polskich inwestycji zagranicznych, ale i sposobom ich pokonywania poświęcić chcemy osobną dyskusję z udziałem największych polskich eksporterów i inwestorów.

Nie będzie nowoczesnej polskiej gospodarki bez dokończenia inwestycji w infrastrukturze, a i tu - na froncie drogowym i kolejowym czekają nas zmiany, o których warto porozmawiać. Na naszych oczach zmieniają się też narzędzia i metody zarządzania w biznesie. Inwazja technologii informatycznych, \"przenoszenie się\" gospodarki do sfery cyfrowej, robotyka i automatyka to aktywne tło tych przeobrażeń. Kuźnią nowych technologii może być m.in. nasz skonsolidowany sektor obronny. W ramach Forum będziemy więc mówić o IV rewolucji przemysłowej oraz o przyszłości i innowacyjności polskiej zbrojeniówki.

FORUM ZMIENIAMY POLSKI PRZEMYSŁ - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.