• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
24
sty 2019

Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2019

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  24.01.2019 - 24.01.2019

 • Godzina rozpoczęcia:

  9:00 - 17:00

 • Adres:

  1 Sierpnia 1
  02-134 Warszawa

 • Telefon:

  22 849 60 06

 • E-mail:

  fbm@ztw.pl

  www.fbm.ztw.pl
 • Patronat:

  GOSPODARKAMORSKA.PL

Już 28 stycznia 2019 w Warszawie odbędzie się IV Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa. Organizowane już po raz czwarty Forum zdobyło sobie stałe miejsce w kalendarzach czołowych ekspertów i stało się – wg. wypowiedzi obecnego na trzech poprzednich edycjach Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michała Jacha – centralnym elementem debaty o przyszłości morskiego rodzaju Sił Zbrojnych.

Teraźniejsze i przyszłe zdolności naszej Marynarki Wojennej to temat w ostatnich dniach gorący ze względu z jednej strony na sygnalizowane i komentowane w mediach plany zakupu okrętów nawodnych klasy fregata w ramach programu pod kryptonimem Miecznik, a z drugiej strony ze względu na obserwowaną napiętą sytuację w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Jest to też temat pierwszej sesji przyszłorocznego Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, organizowanego 24 stycznia 2019 r. w Warszawie przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Zarząd Targów Warszawskich S.A. – organizatora m.in. Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO.


Organizowane już po raz czwarty Forum zdobyło sobie stałe miejsce w kalendarzach czołowych ekspertów i stało się – wg. wypowiedzi obecnego na trzech poprzednich edycjach Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michała Jacha – centralnym elementem debaty o przyszłości morskiego rodzaju Sił Zbrojnych. To jednodniowe wydarzenie o transparentnej, konferencyjno-wystawowej formule, gromadzi co roku kluczowych interesariuszy Marynarki Wojennej, w tym przedstawicieli kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.


Wśród wiodących tematów przyszłorocznego Forum będą także takie zagadnienia jak modernizacja Marynarki Wojennej RP, współpraca przemysłowa i badawczo-rozwojowa oraz bezpieczeństwo  portów i morskich szlaków transportowych.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie internetowej www.fbm.ztw.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.