• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
29
maj 2019

FOODEXPO i POLFISH 2019

Szczegóły wydarzenia

POLFISH – jedyne w Polsce i jedne z największych w Europie specjalistyczne targi branży rybnej wraz z FOODEXPO - największymi w Polsce północnej targami spożywczymi to interesująca oferta (140 wystawców z 13 krajów) dla branży spożywczej i gastronomicznej, nierzadko także dla tych, którzy z myślą o zdrowiu poszukają zbliżenia z naturą. Targi od lat zajmują szczególne miejsce w kalendarzu gdańskich spotkań, bowiem to już nie tylko ryby i przetwórstwo morskich produktów stanowią tradycyjny element pomorskiej tożsamości, ale także dynamiczny rozwój gastronomii znacząco wzbogaca wizerunek regionu.

Udział w targach biorą wiodący polscy producenci i importerzy ryb i owoców morza, rybnych wyrobów garmażeryjnych i producentów pasz, systemów do przechowywania oraz transportu ryb i sprzętu do hodowli. Obok produktów rybnych, mleczarskich (targi Mleczna Rewia - udział producentów i firm związanych z przetwórstwem produktów mlecznych dofinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka), zbożowych i dietetycznych, pojawią się produkty regionalne małych i średnich firm, płody z farm i hodowli ekologicznych, lokalne przetwórnie i gospodarstwa oraz grupy rybackie.

Kategoria „technologia” reprezentowana będzie m.in. przez producentów i dystrybutorów maszyn i urządzeń dla przetwórstwa, przedsiębiorstwa oferujące kompleksowe projektowanie linii technologicznych i wdrażanie systemów produkcyjnych, a także sprzęt do utylizacji odpadów oraz wyposażenie dla gastronomii i sklepów. Dużą grupę wystawców stanowią dostawcy opakowań dla przetwórstwa i firm cateringowych oraz dystrybutorzy największych światowych marek artykułów BHP.

Do odwiedzenia targów zapraszamy właścicieli i menedżerów sklepów i hurtowni spożywczych oraz rybnych, sieci supermarketów, dyskontów, obiektów gastronomicznych i hotelarskich, piekarni, cukierni. Szeroka oferta skierowana jest do szefów kuchni, właścicieli restauracji, kierowników sklepów i firm cateringowych.

Po raz pierwszy równocześnie z Targami POLFISH i FOODEXPO odbywać się będą Targi Handlowe sieci sklepów „ABO – udane zakupy”, organizowane przez Detal Pomorze Sp. z o.o. (tylko w dniu 29 maja).

WSTĘP NA TARGI:

  •     29 maja: dzień branżowy - wejście bezpłatne dla gości z branży po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej lub na miejscu podczas targów,
  •     30-31 maja: dni otwarte dla publiczności - obowiązują bilety / goście z branży - wstęp bezpłatny.

PATRONAT HONOROWY:

  •     POLFISH 2019 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska,
  •     FOODEXPO 2019 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska.

FOODEXPO i POLFISH 2019 - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.