• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
29
cze 2021

Farmy wiatrowe i infrastruktura krytyczna - konferencja 29.06.2021

Szczegóły wydarzenia

29 czerwca 2021 roku w Szczecinie, odbędzie się konferencja Security Forum Szczecin, której temat przewodni brzmi: "Działania hybrydowe wobec Polski. Audyt bezpieczeństwa dla instytucji państwowych, firm paliwowo – energetycznych, morskiej infrastruktury krytycznej i farm wiatrowych".

Co to są działania hybrydowe, czy stanowią zagrożenie dla polskiej gospodarki morskiej i naszej obecności na Morzu Bałtyckim? Czy jesteśmy gotowi na ich odparcie ? 

Działania hybrydowe są prowadzone bardzo szeroko i często paraliżują procesy decyzyjne w krajach objętych takimi działaniami. Obejmują one przypadki ingerencji w procesy polityczne poszczególnych krajów, wykorzystywanie przestępczości zorganizowanej, różnych klubów, grup paramilitarnych, organizacji społecznych, fundacji, państwowych koncernów, sił specjalnych czy służb wywiadu i bezpieczeństwa do prowadzenia operacji informacyjnych, wywierania wpływu na decyzje podejmowane w poszczególnych krajach czy dokonywanie ataków cybernetycznych.

Mocna obecność militarna i gospodarcza Polski na Bałtyku jest też kluczem do sukcesów gospodarczych i naszej pozycji w Europie Środkowej i powodzenia koncepcji Trójmorza. Dzisiaj bowiem Bałtyk jest oceniany jako najszybciej rozwijający się akwen w Europie. Tutaj krzyżują się gazociągi i zwiększone dostawy ropy realizowane przez PKN Orlen i skroplonego gazu dla Polski i Europy Środkowej. Niedługo zostanie ukończona budowa w Policach nowego kompleksu petrochemicznego Grupy Azoty , który razem z terminalem LNG w Świnoujściu i wydobyciem gazu z Morza Północnego będzie potężnym zapleczem odbierającym i transportującym surowce drogą przez Morze Bałtyckie i budującym niezależność ekonomiczną Polski i Europy Środkowej.

Program

Rejestracja


Dziękujemy za wysłane grafiki.