• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
2
wrz 2020

Europejski Kongres Gospodarczy

Szczegóły wydarzenia

Największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej to wydarzenie, którego prestiż i rolę w przestrzeni europejskiego dialogu budowano przez ponad dekadę. Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) stał się szerokim i otwartym forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Kongres nie poprzestawał na diagnozowaniu gospodarczego stanu rzeczy. Za swój cel obrał także wskazywanie zjawisk i trendów o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju.

Wielki i mniejszy, tradycyjny i innowacyjny, rodzimy i globalny biznes zaakceptował trzydniowe spotkanie w Katowicach jako skuteczną, owocną platformę bezpośrednich kontaktów B2B.

Połączenie tych funkcji, składających się de facto na misję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, było i jest ewenementem w branży eventowej, co potwierdzali uczestnicy kolejnych edycji, których liczba sięgnęła 15 tysięcy. W setkach tysięcy liczeni byli obserwatorzy kongresowych wydarzeń. Wskazania Kongresu – brane pod uwagę przez inwestorów, menedżerów i polityków – w realny sposób zmieniały naszą rzeczywistość.

W trakcie przygotowań do 12. edycji EEC rzeczywistość zmieniła się radykalnie, błyskawicznie, niezależnie od czyjejkolwiek woli i w sposób, którego nikt nie przewidział. Nadal nie znamy wszystkich skutków tego „trzęsienia ziemi”. Próbujemy sobie wyobrazić realia życia – także gospodarczego – w warunkach nadchodzącej recesji przy wolno ustępującej presji epidemicznej i nieznanych jeszcze scenariuszach „odmrażania” gospodarki.

Europejski Kongres Gospodarczy pozostaje w tych wciąż ekstremalnych warunkach wierny swojej misji, którą realizuje z wykorzystaniem nowych narzędzi, modeli i kanałów komunikacji – ale w poczuciu tej samej odpowiedzialności i ze świadomością powinności, które mamy wobec Partnerów i Uczestników kongresowej debaty.

W terminie 18-20 maja odbyło się EEC Online – wydarzenie o innej niż „zwykły” Kongres skali, korzystające ze zdalnej formuły kontaktu. Jako eecpoland.eu transmitowaliśmy i agregowaliśmy zapisy webinariów, prezentacji, rozmów i debat online poświęconych gospodarce, która – znalazłszy się w całkowicie nowej sytuacji – szuka odpowiedzi na podstawowe pytania.

Dodatkowo między majem a wrześniem organizujemy dyskusje i wirtualne spotkania poświęcone aktualnym problemom gospodarki, jednocześnie gromadząc opinie tych, którzy zechcą włączyć się w programowanie wrześniowego Kongresu.

W terminie 2-4 września 2020 r. mamy nadzieję spotkać się „na żywo” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Zachęcamy do aktywnego towarzyszenia Kongresowi w tym szczególnym czasie. Przy wszystkich trudnościach i dramatach, które stały się naszym udziałem, debata o wyłaniającej się z chaosu przyszłości, o współdziałaniu w obliczu wielkiej zmiany, jaka nas wszystkich czeka, jest wyjątkowo potrzebna i ważna.

Europejski Kongres Gospodarczy - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.