• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
14
maj 2018

Europejski Kongres Gospodarczy

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  14.05.2018 - 16.05.2018

 • Adres:

  Plac Sławika i Antalla 1
  40-163 Katowice

  Pokaż na mapie
 • Telefon:

  +48 502 451 111

 • E-mail:

  eec@eecpoland.eu

  www.eecpoland.eu

Jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego - odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Trwają prace organizacyjne; znane są już nazwiska części Gości VIP, rośnie zainteresowanie mediów. Wiadomo też, że agenda Kongresu będzie wypadkową twórczej kontynuacji wciąż aktualnych tematów poruszanych podczas wcześniejszych edycji Kongresu oraz nowych zagadnień - wskazujących przyszłość europejskiej i polskiej gospodarki.

Szeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Agenda obejmuje całość kluczowych problemów gospodarczych i społecznych Europy w ich globalnym kontekście.

Obszary dyskusji łączą takie przewodnie hasła jak: perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialność i środowisko czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku.

Ważnym i oczekiwanym przez uczestników wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu będzie kolejna edycja dwudniowego European Start-up Days (ESD, 15-16 maja 2018 r.). To kolejne spotkanie młodego biznesu z przedstawicielami korporacji zainteresowanych współpracą z mniejszymi, innowacyjnymi firmami. W tym roku ESD będzie jeszcze sprawniej zintegrowane z Kongresem, a rola nowych technologii w gospodarce będzie silnie podkreślana podczas obu wydarzeń.

Otwartość Kongresu na różne opcje i poglądy to jego stała cecha. W ciągu niespełna dekady gruntownie zmieniała się europejska, a w jej ramach, polska gospodarka. Kongres konsekwentnie realizował swoją ambicję - wskazywał trendy i zjawiska, które zmieniają obraz życia gospodarczego. Dorobek dotychczasowych edycji przekonuje, że Europejski Kongres Gospodarczy znalazł swoje stałe miejsce na mapie największych gospodarczych wydarzeń w Europie.

W roku 2018 nie zabraknie akcentów związanych z jubileuszem. Spojrzenie w przyszłość, by świadomie i odpowiedzialnie mierzyć się z nowymi wyzwaniami, pozostanie jednak główną ideą Kongresu.

Dziękujemy za wysłane grafiki.