• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
19
wrz 2019

Dzień z Portem Hamburg

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  19.09.2019 - 19.09.2019

 • Telefon:

  609 846576

 • E-mail:

  brzozowski@hafen-hamburg.de

  www.hafen-hamburg.de

Port Hamburg organizuje w hotelu Mercure Warszawa Centrum dwa spotkania adresowane do wszystkich, którzy praktycznie wykorzystują transport morski i szukają inspiracji, nowych rozwiązań i okazji do kontaktów z partnerami z branży. Pierwsze z nich to popołudniowe spotkanie informacyjne pod hasłem „Port Hamburg dla Praktyków”, wieczorem zaś odbędzie się tradycyjny hamburski Wieczór Portowy Hafenabend.

Dla szukających wiedzy pomocne będzie spotkanie „Port Hamburg dla Praktyków”, podczas którego eksperci ze związanych z tym portem firm będą dyskutować o konkretnych problemach transportu ładunków niebezpiecznych, drobnicy LCL i odprawy celnej oraz o zupełnie nowych rozwiązaniach, które pomogą spedytorom i przewoźnikom zbudować silną pozycję w przyszłości. Oczywiście w programie znajdą się też najświeższe nowości z tego ważnego dla polskiego rynku portu, co łącznie tworzy miks informacji i wiedzy bardzo praktycznej. Partnerem tego wydarzenia jest firma ADECON.

Na rynku dobrze jest wyróżniać się własnym unikalnym rozwiązaniem, dlatego warto śledzić rozwój branży i firmy, które są liderami w swojej dziedzinie.

Jednym z tematów jest digitalizacja, która dziś nie jest już tylko hasłem a nieuchronnie staje się rzeczywistością. Kto tego nie dostrzega, wkrótce może znaleźć się w tyle za swoją konkurencją. Dlatego szczególnie warte polecenia jest wystąpienie hamburskiego start-up’u ItsMyCargo na temat sprzedaży usług logistycznych w erze cyfrowej. Wielu słyszało o firmach Freighthub czy Flexport – dlaczego polskie firmy nie mogłyby spróbować im dorównać, przenosząc sprzedaż usług przewozowych do internetu? ItsMyCargo pokazuje, że jest to możliwe. O swoich pomysłach na rozwój cyfrowych procesów celnych mówić też będzie firma Porath Customs Agents, która w tym roku uruchomiła otwartą dla wszystkich Akademię Celną.  

Oczywiście nie może zabraknąć też informacji o przełomowych zmianach w porcie Hamburg – by wymienić jedynie pogłębienie Łaby i serwisy transatlantyckie, które diametralnie zmieniły pozycję tego portu. Nowości nie zabraknie w prezentacji spółki HHLA – największego operatora terminali w Hamburgu – która jest pionierem we wdrażaniu nowych technologii.

Te inspirujące tematy uzupełniamy o konkretne porady dotyczące odprawy celnej (HLS Eurocustoms24), przewozu ładunków niebezpiecznych (ADECON) i przesyłek LCL (SACO Shipping) via Hamburg, które z nowymi serwisami transatlantyckimi z Hamburga znacznie zyskały na atrakcyjności.


Z kolei Wieczór Portowy Hafenabend to przede wszystkim spotkanie networkingowe służące wspieraniu kontaktów nie tylko między firmami z polski i z Hamburga, ale wszystkich wierzących, że osobiste relacje z partnerami biznesowymi mają znaczenie. Organizatorzy liczą na doskonałą atmosferę, którą wspierać będą kulinarne działa sztuki szefa kuchni hotelu Mercure Warszawa Centrum.

Dziękujemy za wysłane grafiki.