• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
11
sty 2023

Dzień Dostawcy MFW Bałtyk II i III

Szczegóły wydarzenia

Polenergia wraz z Equinorem ogłaszają spotkanie dla przyszłych dostawców do projektów MFW Bałtyk II i III. W wydarzeniu weźmie udział główny dostawca turbin (Tier 1), Siemens Gamesa Renewable Energy, który poszukuje potencjalnych partnerów do swojego łańcucha dostaw w offshore wind.

Polenergia i Equinor, deweloperzy odpowiedzialni za projekty trzech farm wiatrowych w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim – MFW Bałtyk I, MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III – zapraszają na spotkanie z potencjalnymi dostawcami. Z firmami będzie można spotkać się już 11 stycznia w Gdańsku.

MFW Bałtyk II i III bliżej realizacji

Spotkanie przeznaczone jest dla dostawców, których produkty i usługi mogą być wykorzystane w produkcji i instalacji turbiny wiatrowej (WTG).

– W trakcie wydarzenia planowana jest część ogólna oraz pakietowa, w której szczegółowo zostaną omówione zakresy takie jak np. śmigła, systemy elektryczne, systemy mechaniczne i hydrauliczne, metalowe elementy konstrukcyjne czy też pakiet usług towarzyszących – tłumaczy Marta Porzuczek, Stakeholder Manager Projektów MFW Bałtyk I & II & III.

Udział Siemens Gamesa

W ramach spotkania wykonawca tzw. Tier 1, Siemens Gamesa Renewable Energy, planuje wystąpienia specjalistów z działu zakupów odpowiedzialnych za zarządzanie kontaktami z poddostawcami i podwykonawcami. Firma przewiduje część przeznaczoną na prezentacje ze strony inwestorów oraz SGRE, a następnie czas na indywidualne spotkania przedstawicieli polskich firm z ekspertami głównego wykonawcy. 

Z dostawcami, którzy wzbudzą zainteresowanie Siemens Gamesa, firma będzie kontaktować się indywidualnie. Współpraca ze światowym liderem w produkcji turbin wiatrowych będzie okazją do wzięcia udziału w globalnych projektach.

– To co jest ważne to fakt, że nie będziemy szukali dostawców pod te konkretne projekty, ale ogólnie dostawców do naszego globalnego łańcucha dostaw – podkreśla Paweł Przybylski, dyrektor generalny Siemens Gamesa Renewable Energy.

Spotkanie odbędzie się w Gdańsku. Dokładna lokalizacja Supplier Day zostanie podana wkrótce. Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu proszeni są przez organizatorów o rejestrację pod linkiem zamieszczonym na stronach projektów www.baltyk2.pl i www.baltyk3.pl.

Dziękujemy za wysłane grafiki.