• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
20
kwi 2023

Dni Otwarte Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Szczegóły wydarzenia

Już w najbliższy czwartek i piątek (20-21.04) uczniowie szkół średnich będą mogli przekonać się o wyjątkowości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podczas Dni Otwartych UMG. Uczelnia przygotowała obfity w atrakcje i wydarzenia harmonogram.

W ciągu dwóch dni zaplanowano w sumie 16 godzin wykładów i prezentacji, 20 godzin warsztatów oraz 58 godzin zajęć w laboratoriach i na symulatorach. Wykładowcy i studenci opowiedzą m.in.:

- jak nowe technologie wpłyną na edukację przyszłości?,

- jakie są metody transmisji danych w internecie, przedstawimy świat bitów i bajtów,

- czym jest niezawodność w okrętownictwie i lotnictwie oraz czy obliczanie niezawodności pralek się opłaca?,

- jakie zastosowanie w sporcie wyczynowym ma karbon czy kevlar?,

- jakie są perspektywy rozwoju rynku promowego i wycieczkowego na Bałtyku?,

- jak szybko stworzyć prostą stronę internetową.

Przedstawione zostaną również zasady racjonalnego żywienia, wspólnie z uczestnikami, prowadzący spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wybrać kawę wysokiej jakości i czy w ogóle taka istnieje oraz jaki wpływ na organizm mają popularne „energetyki”? Dodatkowo będzie można spróbować swoich sił w konkursie wiedzy krajoznawczej o województwie pomorskim.

Wydarzenie odbędzie się w budynku głównym przy ul. Morskiej 81-87 oraz na Wydziale Nawigacyjnym przy al. Jana Pawła II 3 na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Podczas Dni Otwartych studenci opowiedzą o uczelni, tajnikach studiowania, życiu studenckim i praktykach morskich. W Auli im. Tadeusza Meissnera swoją działalność zaprezentują Koła Naukowe.

Otwarte zostaną również najnowocześniejsze laboratoria Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego, Zarządzania i Nauk o Jakości oraz Wydziału Nawigacyjnego, gdzie uczniowie będą mogli poczuć się niczym kapitan i manewrować statkami w wielu portach. Otwieramy też drzwi do jedynego na Pomorzu planetarium.

Dni Otwarte to niebywała okazja do poznania uczelni od wewnątrz, wysłuchania prezentacji o ofercie edukacyjnej, zasadach i terminach rekrutacji oraz wymaganych dokumentach.

Dziękujemy za wysłane grafiki.