• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
15
gru 2016

Dar Młodzieży w klimacie XIX wieku

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    15.12.2016 - 15.12.2016

  • Godzina rozpoczęcia:

    18:00

Akademia Morska i Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na unikatową wystawę połączoną z warsztatami fotograficznymi – efekt rejsu na Darze Młodzieży, podczas którego autor wystawy, Andrzej Górski wykonał serię fotogramów obrazujących życie na żaglowcu, stosując archaiczną, XIX wieczną technikę tzw. „mokrego kolodium”.

Technika „mokrej płyty” dominowała w fotografii drugiej połowy XIX wieku. Gotowe czarno-białe fotogramy zachowują niepowtarzalną plastykę i urok artystycznych grafik – na wystawę złożyło się kilkanaście najlepszych. Wystawa połączona zostanie z warsztatami fotograficznymi, ukazującymi, w multimedialnej prezentacji,  tajniki XIX-wiecznej fotografii, z pokazem fotografowania i utrwalania zarejestrowanych obrazów. 

Praca fotografa na „Darze Młodzieży”, operowanie 100-letnim, ciężkim aparatem w warunkach niestabilnego pokładu, fotografowanie nawet z masztów, dało niezwykły efekt. Przeniosło „Dar Młodzieży” w świat wielkich żaglowców XIX wieku.

Andrzej Górski - instruktor fotografii MDK w Białymstoku, członek ZPAF, od 6 lat zajmuje się historycznymi technikami fotograficznymi. W 2012, dzięki stypendium MKiDzN, zrealizował projekt o Powstaniu Styczniowym, zdjęcia były publikowane w National Geographic Polska.

Wystawa zrealizowana pod patronatem JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni, we współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym. Projektowi patronuje także Polskie Towrzystwo Miłośników Juliusza Verne'a.

Dar Młodzieży w klimacie XIX wieku - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.