• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 70-500 Szczecin, Ul. Wały Chrobrego 1-2
  • Telefon: 91 48 09 381
  • E-mail: info@ maritimerisk.pl

Udostępnij

Strona główna Katalog firm Szkoły, Kursy Szkoły morskie Centrum Naukowo-Badawcze Analizy Ryzyka Eksploatacji Statków w Akademii Morskiej w Szczecinie

Centrum Naukowo-Badawcze Analizy Ryzyka Eksploatacji Statków w Akademii Morskiej w Szczecinie powstało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 stanowiący jedyny tego typu ośrodek badawczy w kraju. Centrum wyposażone jest w siedem nowoczesnych specjalistycznych urządzeń badawczych, oprogramowanie analityczne oraz urządzenia wspomagające prezentację i archiwizację wyników prac badawczych .

W Centrum realizowane są prace naukowo-badawcze i przemysłowe w zakresie bezpieczeństwa działalności ludzkiej na morzu, obszarach portowych i obiektów off-shore obejmujące:
1. Badania strumieni i pasów ruchu statków na trasach żeglugowych, torach podejściowych , kanałach portowych.
2. Badanie strumieni transportowych ładunków ze szczególnym uwzględnieniem ładunków niebezpiecznych na trasach żeglugowych, torach podejściowych , kanałach portowych.
3. Badanie potencjalnych skutków kolizji statków lub statku z budowlą hydrotechniczną, w tym z infrastrukturą off-shore i rurociągami podwodnymi.
4. Badanie potencjalnego obszaru skażenia ekosystemu będącego efektem kolizji statku lub innego wypadku na morzu.
5. Określenie metodą symulacyjną wielkości uszkodzenia statku, budowli hydrotechnicznej, w tym infrastruktury off-shore i rurociągu podwodnego będącego efektem kolizji.
6. Optymalizacja parametrów techniczno-eksploatacyjnych portowych urządzeń hydrotechnicznych.
7. Określenie ryzyka nawigacyjnego eksploatacji obiektów pływających z uwzględnieniem rozkładu prawdopodobieństwa błędu człowieka w różnej działalności na morzu.
8. Planowanie akcji ratunkowej i usuwania skutków awarii w szczególności rozlewów w akwenach wodnych.

Centrum wpłynie na poprawę efektów badań i prac rozwojowych prowadzonych bezpieczeństwa ruchu w transporcie morskimi obszarach portowych Bałtyku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.