• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
26
lis 2016

Bitwa pod Oliwą na Ołowiance

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  26.11.2016 - 26.11.2016

 • Godzina rozpoczęcia:

  10:00

 • Adres:

  Ołowianka 9-13
  80-751 Gdańsk

  Pokaż na mapie
 • Telefon:

  58 320 33 58

 • E-mail:

  sekretariat@nmm.pl

  www.nmm.pl/

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Projekt Historyczny Garnizon Gdańsk zapraszają w sobotę, 26 listopada 2016 r. do Spichlerzy na Ołowiance na specjalny program edukacyjny.

– 28 listopada 1627 roku polska flota stoczyła na Zatoce Gdańskiej bitwę z blokującą port flotyllą szwedzką. Starcie przeszło do historii jako Bitwa pod Oliwą. 389 rocznica tej morskiej potyczki to dobra okazja, aby przypomnieć, jak wyglądało życie w Gdańsku w XVII wieku.

Oddajemy Spichlerze w dobre ręce: rekonstruktorów z Garnizon Gdańsk. Ich pokazy są bardzo ciekawe i świetnie przygotowane, a historyczne otoczenie naszych Spichlerzy to dobre tło dla takich wydarzeń – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji NMM.

Podczas sobotniego pokazu animatorzy z Garnizonu Gdańsk zademonstrują zastosowanie broni białej i artylerii, dadzą pokaz musztry oraz opowiedzą o pracy chirurga pokładowego. Na stanowiskach poświęconych życiu codziennemu będzie można przymierzyć stroje z epoki oraz sprawdzić, jak wyglądał ówczesny zakład krawiecki. Przy nabrzeżu o godzinie 10.15 oraz o godzinie 14.00 odbędzie się pokaz broni palnej, uwieńczony wystrzałem z muszkietu czarnoprochowego lontowego. Pokazy rekonstrukcyjne odbędą się w Spichlerzach na Ołowiance co godzinę. Każdy blok programowy będzie trwał ok. 45 minut.

Bitwa pod Oliwą na Ołowiance - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.