• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
7
wrz 2022

Baltic Ports Conference 2022. Co w programie?

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  07.09.2022 - 08.09.2022

 • Godzina rozpoczęcia:

  09:00

 • Adres:

  ul. Pułaskiego 8
  81-368 Gdynia

 • Telefon:

  tel. (48) 58 627 21 93

 • Patronat:

  GOSPODARKAMORSKA.PL

Jednym z motywów przewodnich konferencji będzie obecna sytuacja geopolityczna w regionie oraz jej wpływ na rynek transportu morskiego. Prelegenci reprezentujący Atlantic Council, Baltic Ports Organization i Actia Forum przedstawią analizę zmian geopolitycznych w regionie i związane z nią wyzwania czekające kraje Europy i porty w najbliższej przyszłości.

Eksperci koncernu doradczego Ernst & Young przybliżą uczestnikom sankcje nałożone na Rosję oraz ich znaczenie dla różnych obszarów transportu – sektora drogowego, kolejowego i oczywiście morskiego. Kwestie geopolityczne, sankcje oraz ich znaczenie dla rozwoju transportu morskiego będą również omawiane podczas paneli dyskusyjnych, w których udział wezmą przedstawiciele Portów w Helsinkach, Rostocku, Rydze i Ystad, a także reprezentanci ESPO, Unifeeder oraz CBSS.

Sektor portowy w kontekście transformacji energetycznej

Choć sytuacja geopolityczna w regionie Morza Bałtyckiego jest na ten moment wiodącym tematem, nie jest jedynym źródłem wyzwań dla sektora transportu morskiego. Zapowiadana transformacja energetyczna to kolejny ważny dla rozwoju tego sektora element układanki.

Jaki wpływ na postrzeganie kopalnych źródeł energii mają międzynarodowe sytuacje kryzysowe? Czy realizacja celów zakładanych przez Unię Europejską w ramach Nowego Zielonego Ładu będzie przebiegać zgodnie z planem? Na te pytania odpowiedzą eksperci z SEA-LNG, a o tym gdzie porty powinny szukać nowych źródeł zysków w związku z procesem transformacji energetycznej opowiedzą przedstawiciele Portu w Kłajpedzie. 

Zmiany to oczywiście nie tylko wyzwania, ale również nowe możliwości. O tym jakie inwestycje o charakterze prośrodowiskowym mają największy potencjał i pozwolą portom zachować wysoki poziom konkurencyjności dyskutować będą m.in. reprezentanci Portów Tallinnie oraz Gdyni.

Port Gdynia gospodarzem wydarzenia

Port Gdynia to również gospodarz tegorocznej edycji Baltic Ports Conference. Organizatorom wydarzenia, Baltic Ports Organization, jest niezmiernie miło móc zaprosić swych członków właśnie tutaj w roku, w którym gdyński port obchodzi swe setne urodziny. Unikalna atmosfera z pewnością skłoni uczestników do jeszcze żywszej dyskusji, zarówno na sali konferencyjnej, w kuluarach oraz podczas wieczornego koktajlu, który zwieńczy pierwszy dzień wydarzenia.

Dziękujemy za wysłane grafiki.