• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
17
wrz 2016

Archeologai podwodna - rodzinnie

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    17.09.2016 - 17.09.2016

  • Godzina rozpoczęcia:

    11.00

Narodowe Muzeum Morskie zaprasza do Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie na Europejskie Dni Dziedzictwa. Fetując najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu muzeum proponuje rodzinne poznawanie tajemnic archeologii podwodnej.

Rodziny z dziećmi, które w sobotę 17 września, odwiedzą Centrum Konserwacji Wraków Statków, sprawdzą, co kryje się w ziemi i wodzie, dowiedzą się, czy pod wodą można rysować, a także poznają sposoby oczyszczania zabytkowych monet i starego drewna. Podczas zabawy nie zabraknie również zajęć z warsztatu pracy archeologa. Mali odkrywcy dowiedzą się, w jaki sposób tworzy się dokumentację na potrzeby archeologicznych badań podwodnych. - Wędrując od stanowiska do stanowiska, prześledzimy wszystkie etapy podróży zabytków - opowiada Danuta Klajbor-Wieczorkowska z Działu Edukacji NMM – Zaczniemy od stanowiska archeologicznego, przez prace dokumentacyjne, do działań konserwatorskich. Przy każdym stanowisku dzieci otrzymają kolejne żetony. Po zakończeniu podróży i zebraniu kompletu żetonów uczestnicy odbiorą pamiątkowy upominek.

Rodzinne zabawy „Archeolog-detektyw” będą odbywały się 17 września 2016 r. w godz. 11:00-14:00 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, oddziale NMM, przy ul. Paderewskiego 24 .

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Głównym celem projektu jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do jak najszerszej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Dziękujemy za wysłane grafiki.