• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 02-884 WARSZAWA, Puławska 538
  • Telefon: 22 321 00 00
  • E-mail: gdansk@aquatherm.com.pl

Udostępnij

Firma aquatherm-Polska Jacek Ligaszewski działa w Polsce od maja 1991 roku jako przedstawiciel niemieckich zakładów aquatherm GmbH (Attendorn). Zajmuje się dystrybucją systemów instalacyjnych (wodociągowych i grzewczych) z polipropylenu PP-R (fusiotherm® i climatherm®),oraz kompletnego systemu wodnego niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego (aquatherm®).Otrzymany w 1993 roku Złoty Instalator za system instalacji z rur i łączników z polipropylenu, przyczynił się w istotnym stopniu do podjęcia decyzji o uruchomieniu w sierpniu 1995 roku produkcji elementów systemu fusiotherm®, obejmującym kształtki w średnicach 16,20,25 mm. Firma jako jedna z pierwszych w imponujący sposób rozwinęła działalność nie tylko na polu handlowym, lecz także w zakresie szkoleń,( Złoty Instalator „za wysoki poziom szkolenia projektantów i monterów”, wrzesień 1994), pomocy placówkom oświatowym, współpracy z instytucjami naukowymi. Szkolenia prowadzone są w ramach Centrum Szkoleniowego Aquatherm – Polska. Dynamiczny rozwój firmy i budowa sieci sprzedaży uhonorowana została w 1999 roku, trzecim z kolei, Złotym Instalatorem - za nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu branży instalacyjnej.
Kolejne lata to praca nad wdrożeniem nowych produktów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje unikalna rura Stabi Glass (2000), złączki siodełkowe, oraz rozszerzenie asortymentu rur i kształtek o kolejne średnice do 250 mm. Przyjęty przez firmę kierunek rozwoju umożliwia teraz realizację obiektów wymagających zastosowania sprawdzonego systemu instalacyjnego oferującego duże zakresy średnic. W roku 2002 firma aquatherm – Polska, jako pierwsza, uzyskała na oferowane systemy certyfikat Polskiego Rejestru Statków, rozszerzając zakres stosowania swoich produktów o instalacje w przemyśle stoczniowym. Równolegle z wprowadzeniem do sprzedaży nowych, zaawansowanych technicznie produktów firma rozszerzyła ofertę o ogrzewanie podłogowe dla podłóg sportowych z posadzką sportową w takich obiektach jak hale sportowe, sale gimnastyczne, oraz ogrzewanie (odśnieżanie) murawy boiska sportowego.
Działalność firmy aquatherm-Polska jest wysoko oceniana przez odbiorców oferowanych produktów. Przejawem tego są liczne nagrody i wyróżnienia.
Firma aquatherm – Polska stale tworzy nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie instalacji sanitarnych z polipropylenu PP-R(80). Posiada najbogatszą asortymentowo ofertę rynkową wśród dostępnych systemów instalacyjnych z polipropylenu PP-R(80) z szeroką gamą zastosowań w dziedzinie instalacyjnej.

Opis dodatkowy

Dziękujemy za wysłane grafiki.