• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
14
wrz 2021

8. Międzynarodowy Kongres Morski

Szczegóły wydarzenia

Organizatorzy 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się 14-15 września w Szczecinie, uruchomili możliwość rejestracji na wydarzenie.

Międzynarodowy Kongres Morski to najważniejsze wydarzenie sektora gospodarki morskiej w Polsce. Każdego roku uczestniczy w nim kilkuset gości z kraju i zagranicy. Tegoroczna edycja rozpocznie się 14 września w Filharmonii Szczecińskiej i potrwa dwa dni. Zainteresowani udziałem mogą już rejestrować się na wydarzenie poprzez formularz dostępny pod linkiem TUTAJ.

Program pierwszego dnia tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Morskiego obejmuje trzy debaty plenarne poświęcone rozwojowi portów, transportowi intermodalnemu oraz zielonemu ładowi. Na drugi dzień wydarzenia zaplanowane są panele dyskusyjne podzielone na trzy bloki tematyczne: Porty, Digitalizacja i Innowacje oraz Ekologia. W ich ramach uczestnicy będą podejmować m.in. tematy transformacji cyfrowej w branży morskiej, automatyzacji usług portowych, przyjaznych środowisku sposobów zasilania statków, czy tras żeglugowych w dobie pandemii.

Choć Międzynarodowy Kongres Morski jest corocznym wydarzeniem, edycja zaplanowana na 2020 rok została przesunięta ze względu na sytuację epidemiologiczną. Podczas ostatniej edycji, w 2019 roku, ponad 600 ekspertów, reprezentantów branży oraz polityków rozmawiało m.in. o 5G i wykorzystaniu sztucznej inteligencji i rzeczywistości wirtualnej w szkoleniach kadr. Ważnym elementem była także debata poświęcona Inicjatywie Trójmorza jako gospodarczego impulsu do rozwoju Europy. Dyskutowano również na temat bezpieczeństwa w branży morskiej oraz atrakcyjności inwestycyjnej regionu Bałtyku. Każdego roku wydarzenie było podsumowywane ogólnodostępną publikacją „Wnioski i postulaty”, która reasumowała najważniejsze kwestie poruszane podczas dyskusji.

Organizatorem głównym 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego. Współorganizatorzy to: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, Ministerstwo Infrastruktury oraz Fundacja Kongres Morski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Infrastruktury. Resort pełni też rolę opiekuna merytorycznego Kongresu.

Dziękujemy za wysłane grafiki.