• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
7
cze 2017

5. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie

Szczegóły wydarzenia

Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie doczekał się już czterech edycji. W tym czasie w stolicy Pomorza Zachodniego spotkali się i dyskutowali przedstawiciele świata polityki, przemysłu oraz nauki. Od podstaw została zbudowana platforma dla międzynarodowej współpracy branży morskiej i forum do dyskusji dla szeroko pojętej gospodarki morskiej.

Idea Kongresu jaka zrodziła się wśród jego pomysłodawców zakładała umożliwienie spotkania w jednym miejscu europejskich specjalistów, zorganizowanie prelekcji praktyków, na co dzień działających w branży, dobieranie tematyki kolejnych Kongresów wspólnie z reprezentantami branży, którzy najlepiej znają jej wyzwania i potrzeby. Cele jakie postawiła przed sobą organizując Kongres, Polska Żegluga Morska oraz Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie to budowa platformy dla międzynarodowej współpracy branży morskiej, budowa forum do dyskusji dla gospodarki morskiej a także rozwiązywanie problemów wspólnych dla całej branży.

Co roku w czerwcu zamieniamy stolicę Pomorza Zachodniego w morską stolicę Europy. Kongres Morski na stałe wpisał się również w kalendarz wydarzeń branży morskiej w Polsce.

Podczas 5. edycji Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Szczecinie pragniemy rozwijać dotychczas przyjętą formułę. W czasie debat, prezentacji i dyskusji poruszane zostaną najistotniejsze problemy branży. Wierzymy, że Kongres stanie się ważnym elementem procesu odbudowy przemysłu stoczniowego, żeglugi morskiej i śródlądowej. Będzie miał też swój wkład w rozwój morskiego szkolnictwa wyższego, średniego i zawodowego.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ

Dziękujemy za wysłane grafiki.