• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
7
lis 2022

36. EuroPOWER & 6. OZE POWER

Szczegóły wydarzenia

7-8 listopada 2022 w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.

Konferencję zainauguruje debata poświęcona procesowi transformacji energetycznej w Polsce i Europie. Eksperci porozmawiają m.in. o wpływie sytuacji w Europie na realizację założeń pakietu Fit for 55, alternatywach dla paliw z Rosji,  stabilności energetycznej a cenach energii oraz przyspieszaniu trendów rozwojowych w czasach kryzysu.

Prelegenci pochylą się nad kwestiami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa - atakami hakerskimi, wprowadzeniu mechanizmu certyfikowania i testowania liczników energii oraz bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej państwa. Przedmiotem rozmów kolejnego panelu będzie finansowanie inwestycji energetycznych. Omówione zostaną modele i źródła finansowania miksu energetycznego, efektywność energetyczna, finansowanie zielonych źródeł, fotowoltaiki i pomp ciepła. Następne debaty dotyczyć będą energii OZE w Polsce oraz rozwoju, potencjału i możliwości ciepłownictwa.

Eksperci przeanalizują zagadnienia związane z energetyką konwencjonalną i OZE do 2040 w nowych realiach gospodarczych oraz potencjałem wykorzystania energii OZE w Polsce. Poruszone zostaną także wątki dotyczące energetyki atomowej, wiatrowej oraz energetyki rozproszonej. Jednym z punktów agendy będzie debata poświęcona funkcjonowaniu sieci elektroenergetycznych, przesyłowych i dystrybucyjnych. Omówione zostaną kwestie takie jak m.in. efektywna transformacja sieci dystrybucyjnych polskiej energetyki, sposób finansowania sieci, niezbędne zmiany prawne i inwestycje w infrastrukturę. Eksperci skomentują kierunki rozwoju elektryfikacji transportu. Nie zabraknie tematów z obszaru cyberbezpieczeństwa w energetyce, a także digitalizacji związanej z transformacją energetyczną.

W gronie prelegentów 36. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 6. OZE POWER swój udział potwierdzili m.in.:
Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. OZE, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Mateusz Berger, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej    KPRM
Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Paweł Lewandowski, Podsekretarz Stanu, Dyrektor Naczelny ds. Strategii w KGHM Polska Miedź w latach 2021-2022, KPRM Cyfryzacja
Rafał Gawin, Prezes, Urząd Regulacji Energetyki
Małgorzata Gutowska, Dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego
Piotr Guział, Członek Zarządu ds. Rozwoju, Orlen Deutschland
Wojciech Hann, Prezes Zarządu, BOŚ Bank
Krzysztof Dyki, Prezes Zarządu, ComCERT S.A.
Szymon Ferens, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy
Mariusz Jurczyk, Dyrektor wykonawczy ds. zarządzania ciągłością działania i IT, TAURON Polska Energia
Piotr Listwoń, Wiceprezes Zarządu, Towarowa Giełda Energii
Piotr Meler, Prezes Zarządu, Energa Wytwarzanie S.A.
Artur Michalski, Wiceprezes Zarządu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Waldemar Skomudek, Wiceprezes Zarządu ds. Operatora, TAURON Dystrybucja
Grzegorz Strzelczyk, Prezes Zarządu, LOTOS Petrobaltic
Grzegorz Zieliński, Dyrektor, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu, Gaz-system S.A.
Andrzej Modzelewski, CEO, E.ON Polska

EuroPOWER i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

36. EuroPOWER & 6. OZE POWER - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.