• <

Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
18
maj 2017

2. edycja Pomeranian Offshore Networking Platform

Szczegóły wydarzenia

  • Termin:

    18.05.2017 - 18.05.2017

Jakie wymagania jakościowe należy spełnić, by móc współpracować z największymi firmami na rynku offshore? To tylko jedno, ale chyba najważniejsze z pytań, na jakie będzie można uzyskać odpowiedź 18 maja 2017 r. podczas drugiej edycji Pomeranian Offshore Networking Platform. Ruszyła rejestracja firm i warto się pośpieszyć, bo poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem branży.

- Pomorze Zachodnie to nie tylko krajowy lider pod względem produkcji zielonej energii, ale i region, w którym powstają niemal wszystkie elementy wiatraków – od łopat, przez gondole, skrzynki sterownicze, specjalistyczne oprogramowanie, aż po fundamenty morskich wież wiatrowych. Organizując tego typu spotkania staramy się oczywiście wspierać rozwój branży, ale zależy nam również na rozwijaniu kooperacji, która pobudza ambicje tych mniejszych, często mocno elastycznych i bardzo pomysłowych firm – zachęca do udziału w wydarzeniu marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Takie firmy jak ST3 Offshore, Dong Energy,  DNV-GL, BIC Electric, 3M czy Hilti i LM Wind Power to znane marki w branży offshore, a zarazem przedsiębiorstwa, które by realizować zamówienia i rozwijać się, poszukują godnych zaufania kooperantów. Pomeranian Offshore Networking Platform odpowiada właśnie na tę potrzebę branży.

- Nasza fabryka to jedyny tego typu zakład w Polsce i unikalny w tej części Europy. Chcemy integrować środowisko offshore i wspierać możliwości budowy sieci kontaktów. PONP jest szansą na znalezienie nowych partnerów biznesowych i rozwój współpracy w sektorze offshore. Silne polskie przedsiębiorstwa mogą prezentować swój potencjał na rynku europejskim – mówi Jan Hambura, członek zarządu ST3 Offshore.
W Europie tylko w ubiegłym roku przyłączono morskie farmy wiatrowe o mocy ponad 1,500 MW, czyli w sumie uruchomionych jest już ok. 3,600 turbin o łącznej mocy ponad 12,600 MW.

- Firmy obecne w Polsce mają tę przewagę, że mogą nie tylko eksportować swoje usługi i produkty na inne rynki, ale także planować rozwój w oparciu o bardzo dobre warunki dla morskich wiatraków jakie ma Morze Bałtyckie. Dlatego też zacieśnianie współpracy i dzielenie się doświadczeniami jest ogromnie ważne. Członkami PSEW są zarówno firmy, które zyskują na offshore już dzisiaj, jak i takie, które mają ten kierunek w planach, dlatego też z pewnością będziemy na PONP obecni - deklaruje Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

- Charakter miasta portowego, historycznie związanego z gospodarką morską idealnie komponuje się z jedną z istotniejszych dla Szczecina dziedzin przemysłowych: branży offshore, a konferencja PONP ukazuje wzrastające znaczenie tego sektora w naszym mieście. Cieszę się, że firmy będą miały okazję nawiązać współpracę i zdobyć kolejne kontakty handlowe. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że produkcja dla energetyki wiatrowej jest gospodarczą wizytówką Szczecina – mówi prezydent miasta Piotr Krzystek.

Podobnie jak w roku ubiegłym konferencja składać się będzie z dwóch części. W pierwszej nie zabraknie informacji o zaawansowaniu najważniejszych  projektów offshorowych w Europie i w Polsce oraz wskazówek, jak stać się atrakcyjnym i konkurencyjnym dostawcą branżowym. Temu poświęcona jest tzw. Offshore Academy. Krok po kroku doświadczeni wykonawcy podzielą się swoimi doświadczeniami i przedstawią wymagania, jakie musi spełnić mała lub średnia firma, która chciałaby być podwykonawcą dużych projektów.

Ideą PONP jest integracja środowiska offshore, dlatego drugą częścią wydarzenia jest giełda kooperacyjna. By wziąć udział w spotkaniach B2B należy się zarejestrować poprzez stronę ponp.pl w systemie B2 match. To profesjonalne narzędzie służące nawiązywaniu kontaktów biznesowych i budowaniu sieci współpracy. Popołudniu będzie także okazja wziąć udział w nieformalnych rozmowach z uczestnikami PONP podczas rejsu statkiem i obejrzeć tereny wokół stoczni od strony wody.

Czas na rejestrację upływa 30 kwietnia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, Urząd Miasta Szczecin, ST3 Offshore sp. z.o.o., Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej oraz firma Bic Electric, przy współpracy z Dong Energy, Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie i Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą.

Pierwsza edycja Pomeranian Offshore Networking Platform zgromadziła ponad 150 osób z branży offshore z Polski i zagranicy. Konferencja dała możliwość zaprezentowania swych doświadczeń i rozmów na temat wyzwań rynkowych, a także zacieśnienia współpracy pomiędzy firmami z Polski, Danii i Niemiec.

2. edycja Pomeranian Offshore Networking Platform - GospodarkaMorska.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.