Premier Donald Tusk ogłosił, że w Porcie Gdańsk powstanie terminal
zbożowy – jego operatorem będzie Port Gdański Eksploatacja, spółka-córka
Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Dzięki temu państwo będzie miało
możliwość prowadzenia kontrolowanej polityki zbożowej w sytuacji
kryzysowej.