Na terenie gdyńskiej stoczni odbyło się wyczekiwane cięcie blach pod okręt ratowniczy programu „Ratownik”. Nowa jednostka będzie stanowiła kluczowy element systemu wsparcia działań podwodnych polskiej Marynarki Wojennej, jak też ratownictwa morskiego.