Do mieszczącej się w Gdyni PGZ Stoczni Wojennej przybył okręt transportowo minowy, ORP Poznań. Jednostka przejdzie na terenie zakładu naprawę dokową, po czym powróci do regularnej służby. W niełatwych warunkach zimowych odbywała się akcja dokowania jednostki, wymagająca ścisłej współpracy załogi oraz stoczniowców.