14 stycznia w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wodowanie okrętu dla polskiej Marynarki Wojennej. Tym razem na wodzie znalazł się okręt rozpoznania radioelektronicznego programu „Delfin”, przyszły ORP Henryk Zygalski. Powstaje on w ramach partnerstwa ze szwedzkim koncernem Saab.