• <

Zobacz, jak powstają statki w Karstensen Shipyard Poland

Dodano: 08.10.2019

Stocznia Karstensen Shipyard Poland, spółka zależna duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S, rozpoczęła działalność w Gdyni w czerwcu ubiegłego roku. Pierwszą zbudowaną tam jednostką był częściowo wyposażony statek rybacki Lunar Bow (NB 450). Na tym nie koniec, bo portfel zamówień gdyńskiego zakładu wypełniony jest co najmniej na kilka najbliższych lat. Z naszą kamerą podpatrzyliśmy, jak powstają statki w Karstensen Shipyard Poland.

Trawler-sejner Lunar Bow ma 80 m długości i 16 m szerokości. Zostanie wyposażony w system napędowy Wärtsilä z silnikiem napędu głównego 10V31 oraz w zespoły prądotwórcze z wysokoprężnymi silnikami Caterpillar C32. Urządzenia pokładowe dostarczy Karmøy Winch, a system obsługi zbiorników RSW – Johnson Controls. Lunar Bow przeznaczony do połowów włokiem lub okrężnicą jest budowany pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego DNV GL.

Wodowanie jednostki odbyło się na początku lipca tego roku. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Trawler Lunar Bow powstaje dla rodziny armatorskiej Buchan. Kontrakt na jego zamówienie w 2017 r. podpisał ze stocznią Karstensens Skibsværft A/S. kpt. Alexander John (AJ) Buchan. Do właściciela statek trafić ma w styczniu 2020 r.

Stocznia Karstensen Shipyard Poland buduje statki w Porcie Gdynia w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym pozyskanym od Vistal Offshore. Znajduje się on przy Nabrzeżu Indyjskim, a do eksploatacji został oddany w 2013. Jest on dostosowany do produkcji kadłubów, składa się z dwóch dobrze wyposażonych, nowoczesnych hal o wymiarach: 200x30x30m oraz 150x30x20 m, a także z przyległych biur i zaplecza dla personelu. Karstensen oficjalnie przejął zakład 1 lipca 2018 r., na mocy umowy o trzyletniej dzierżawie.

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.