ORLEN i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie (ZKP) podpisały w Gdańsku list intencyjny, otwierający drogę do wspólnych działań w zakresie wspierania lokalnego i regionalnego rynku pracy, ochrony i promocji pomorskiego dziedzictwa kulturowego oraz ochrony środowiska naturalnego. Współpraca obejmuje także działania integrujące lokalne społeczności oraz ochronę przyrody na obszarze Pomorza i Morza Bałtyckiego.
List intencyjny w sprawie współpracy jest wyrazem intencji, a nie przewiduje jeszcze żadnych konkretnych kwot, ani konkretnych projektów. Prezes Orlenu Ireneusz Fąfara wyjaśnił, że koncern oczekuje inicjatyw ze strony ZKP, które po weryfikacji będą mogły otrzymać wsparcie. Ile tych inicjatyw będzie, jakie będą kwoty dofinansowania, okaże się w najbliższej przyszłości.