• <

Firma Prąd Serwis Elektryczny już od 25 lat na rynku

Dodano: 10.10.2018

Dali się poznać jako doświadczony, niezawodny i rzetelny partner w przemyśle stoczniowym, którego projekty doceniają klienci w kraju i zagranicą. I tak już od 25 lat. Mowa o firmie Prąd Serwis Elektryczny, która w tym roku obchodzi jubileusz. Z tej okazji w Gdańsku zorganizowano urodzinowe spotkanie dla pracowników i przyjaciół tej jednej z wiodących firm elektrycznych na Wybrzeżu.

– Sobie bym życzył dobrego zdrowia, pracownikom również i dalszego rozwoju naszej firmy. Może nie aż tak mocno, bo jesteśmy już firmą w branży elektrycznej w miarę dobrze rozwinięci, mamy sporą grupę dobrych fachowców. Teraz jest najważniejsze, by utrzymać tę pozycję i oczywiści też się rozwijać. Rozpocznie się nowy segment naszej produkcji, czyli remont silników elektrycznych – mówi Ryszard Nowak założyciel i właściciel Prąd Serwis Elektryczny.

Podczas uroczystości otwarto nową halę przeznaczoną pod remonty silników elektrycznych, która mieści się obok dotychczasowej siedziby firmy w Gdańsku, oraz wręczono nagrody pracownikom. W perspektywie dalszego rozwoju zostały także wylane fundamenty pod rozbudowę części biurowej.

– Polacy są nieprawdopodobni. Nigdy wcześniej nie spotkałem takich profesjonalistów – mówi Jan Eric Osterlund, partner biznesowy.

Firma Prąd Serwis Elektryczny została założona 1 września 1993 r., a od 2012 roku na rynku działa także „firma córka” pod nazwą Prąd Engineering Sp. z o.o. Obie te firmy świadczą usługi w branży stoczniowej w kraju i zagranicą.

Firma Prąd Serwis Elektryczny jako pierwsza na Wybrzeżu zdobyła certyfikat umożliwiający instalację kabli grzewczych, produkowanych w polskiej firmie Elektra. Posiada także przedstawicielstwo firmy Emerson i jako pierwsza firma w Polsce zamontowała na statkach odkurzacze centralne.Firma Prąd aktywnie uczestniczy w zagranicznych projektach związanych z budową nowych, jak i remontowanych jednostek pływających, a kolejną specjalnością są prace związane z energią wiatrową.

Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pracy swoich pracowników, firma nieustannie odmładza flotę samochodową, inwestuje w nowe narzędzia, szkolenia pracowników oraz środki BHP.

Obecnie obie firmy zatrudniają około 150 osób.

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.