Kalendarium wydarzeń

wybierz datę
wybierz datę
Warszawa

19.06.2018

Sala Kinowa Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat

Polski Przemysł Stoczniowy: między bezpieczeństwem a rozwojem gospodarczym

Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych (WIIS) zaprasza do udziału w konferencji „Polski Przemysł Stoczniowy: między bezpieczeństwem a rozwojem gospodarczym”, która odbędzie się 19 czerwca w Sali Kinowej Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat w Warszawie. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie możliwości stwarzanych przez Morski Fundusz Inwestycyjny, pokazanie szans i wyzwań związanych z prowadzeniem jednoczesnej działalności na rynku cywilnym i specjalnym oraz zmapowanie polskich możliwości w tym zakresie oraz podkreślenie roli rozwiązań technologicznych typu dual use w przemyśle stoczniowym.

Gdańsk

21.06.2018

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Konferencja poświęcona tematyce branży morskiej i logistycznej

Rada Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zapraszają na konferencję poświęconą tematyce branży morskiej i logistycznej, która wpisuje się w obszar Inteligentnej Specjalizacji Pomorza ISP 1 -Technologie offshore i portowo-logistyczne. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z prezentacjami startupów oraz projektem Polski Port Community System.

Gdańsk

25 - 27.06.2018

AMBEREXPO, Gdańsk

BALT MILITARY EXPO 2018 - 15. Bałtyckie Targi Militarne

Bałtyckie Targi Militarne realizowane są w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich – Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz ratownictwa na morzu i lądzie. Wystawa Dedykowana jest Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, żandarmerii wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej

Gdańsk

25.06.2018

Centrala Polskiego Rejestru Statków

Seminarium: MASS - statki autonomiczne - nieodległa przyszłość?

25 czerwca 2018r. w Centrali Polskiego Rejestru Statków odbędzie się seminarium poświęcone autonomicznym jednostkom nawodnym - MASS. Od wielu lat prowadzone są intensywne prace nad rozwojem tej technologii zarówno wśród pojazdów lądowych, powietrznych oraz wodnych. Bezzałogowe maszyny są ciągle udoskonalane i nieustannie poszukuje się dla nich nowych zastosowań. Milowym krokiem postępu technologicznego jest fakt, że takie pojazdy nie muszą już być zdalnie sterowane - swoje zadania mogą wykonywać w pełni autonomicznie i automatycznie. Największe firmy branży morskiej planują do 2035 roku uruchomić komercyjną produkcję całkowicie samodzielnych statków oceanicznych. Podczas seminarium, w gronie wybitnych ekspertów, będziemy dyskutować o możliwościach realizacji tych założeń. Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji pod adresem: https://www.prs.pl/dzialalnosc-badawczo-rozwojowa/referaty-na-konferencje-naukowe/seminaria/seminarium-mass-statki-autonomiczne-gdansk-2018.html

Gdynia

25 - 26.06.2018

PPNT oraz Hala Gdynia Arena

Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju

W dniach 25-26 czerwca w Gdyni odbędzie się Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, które ma być okazją do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorców i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm, których produkty mogą konkurować z zagranicznymi. Forum odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który otworzy konferencję. Partnerami forum są: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Hamburg

04 - 07.09.2018

Hamburg Messe und Congresse Center

SMM Hamburg 2018

SMM 2018 to jedna z najważniejszych imprez targowych szerokopojętej branży morskiej w 2018 roku. Ponad 2200 wystawców z całego świata oraz 50 000 odwiedzających. Idealne miejsce do zaprezentowania swojego biznesu i zdobycia nowych kontaktów.

Gdynia

12.10.2018

Gdynia Arena

Wspólna Kaczka 2018

XIX Spotkanie Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego - ponad 2000 osób, najwyższych rangą przedstawicieli biznesu morskiego z całej Polski i z zagranicy, głównie Europy zachodniej, oraz firm z nimi współpracujących, uczestniczy w dorocznym spotkaniu Wspólna Kaczka, odbywającym się tradycyjnie w drugi piątek października.

Gdynia

07 - 08.11.2018

Offshore Wind Logistics and Supplies 2018

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej uruchomiło przygotowania do tegorocznej edycji konferencji „Offshore Wind Logistics & Supplies”, która odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2018 roku w Gdyni.

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook