Kalendarium wydarzeń

wybierz datę
wybierz datę
Szczecin

03 - 03.10.2018

Urząd Morski w Szczecinie

Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro

Polski Rejestr Statków we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym Krajowej Izby Gospodarki Morskiej organizuje 3 października 2017 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie seminarium pt. Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro. Ma ono na celu zwrócenie uwagi środowiska żeglugowego na niektóre aspekty bezpieczeństwa statków, w szczególności statków pasażerskich typu ro-ro. Wydarzenie patronatem honorowym objął Urząd Morski w Szczecinie, posiadający wielkie doświadczenie w czuwaniu nad bezpieczeństwem żeglugi statków pasażerskich.19 - 20.10.2017

Hotel Haffner w Sopocie

I KONFERENCJA NAUKOWA POLSKICH BADACZY MORZA - BAŁTYK 2017 „Stan i trendy zmian w morzach i oceanach”

Organizatorem Konferencji jest Komitet Badań Morza Polskiej Akademii Nauk przy Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, pełniący funkcję Komitetu Narodowego do spraw Współpracy z Komitetem Naukowym Badań Oceanicznych (Scientific Committee on Oceanic Research - SCOR). Główna ideą Konferencji jest integracja środowiska badaczy morza w Polsce.

Gdynia

24 - 25.10.2017

Hotel Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia

OFFSHORE WIND – LOGISTICS & SUPPLIES 2017

Polish Offshore Wind Energy Society invites for the 6 th International Conference “Offshore Wind Logistics & Supplies”, which will be the best opportunity to learn more on the capabilities of the Polish offshore wind industryand perspectives of the offshore wind energy development in Poland.

Warszawa

25 - 26.10.2017

Stadion Narodowy

II Szczyt Ministrów Transportu Państw Europy Środkowo - Wschodniej i Chin

Intermodalność - gwarancja efektywnego transportu z korzyścią dla gospodarki to temat przewodni II Szczytu Ministrów Transportu Państw Europy Środkowo - Wschodniej i Chin organizowanego w ramach formatu 16+1. Szczyt odbędzie się w dniach 25-26 października 2017 roku w Warszawie. Wydarzenie to będzie stanowić również oficjalną inaugurację działalności Sekretariatu Koordynującego ds. Morskich 16+1.

Hamburg

28 - 05.11.2017

Hamburg Messe und Congress GmbH

Targi Żeglarskie hanseboot

58. edycja Międzynarodowych Targów Żeglarskich hanseboot odbędzie się w dniach 28.10-05.11.2017 r. w Hamburgu, zarówno dla profesjonalistów, skiperów amatorów oraz początkujących żeglarzy i motorowodniaków i wszystkich miłośników sportów wodnych rozpocznie się wyjątkowe święto. Targi hanseboot, organizowane blisko północnoeuropejskich akwenów morskich oraz śródlądowych, stwarzają okazję do zapoznania się z ofertą łodzi i jachtów oraz zdobycia informacji o trendach i nowościach w branży sportów wodnych.

Warszawa

08 - 09.11.2017

Centrum Konferencyjne Golden Floor Tower

Konferencja Offshore 2017

Zapraszamy do udziału w najważniejszym wydarzeniu branży offshore w Polsce.  8 i 9 listopada w Warszawie uczestnicy Konferencji będą mieli okazję poznać potencjał współpracy w regionie Morza Bałtyckiego, uwarunkowania i perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej oraz wziąć udział w sesjach B2B.

 

 

Gdańsk

08.11.2017

Osrodek Kultury Morskiej

Korzyści dla biznesu z udziału w projektach unijnych w ramach Strategii Bałtyckiej

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” będące formą partnerstwa regionalnego samorządów województwa pomorskiego, uczelni oraz innych instytucji działających na rzecz wszechstronnego i efektywnego rozwoju Województwa Pomorskiego oraz kreowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, partner projektu Let’s Communicate! realizowanego w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 organizuje wraz z partnerami wydarzenie skierowane do przedsiębiorców z branży morskiej.

Gdańsk

16.11.2017

Stadion Energa Gdańsk

Venture Day

Venture Day od lat łączy świat biznesu z naukowym. Podczas konferencji organizowanej przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon startupy spotkają się z inwestorami. A czołowi managerowie z Polski porozmawiają o wsparciu projektów naukowych i rozwoju innowacji w sektorze morskim czy opiece zdrowotnej. Venture Day odbędzie się 16 listopada na Stadionie Energa Gdańsk. Partnerem konferencji jest Miasto Gdańsk. Trwają zapisy na wydarzenie: www.ventureday.pl. Tańsze bilety w ofercie „early birds” są dostępne do 13 października.

Warszawa

22 - 23.11.2017

Centrum Konferencyjne Golden Floor Tower

Polish LNG Conference

This one of a kind meeting presents a unique opportunity for stakeholders from all around Europe to take a closer look at the opportunities the Polish market presents for LNG development in the region. No other conference will gather that many policymakers, technology experts, logistics professionals, port representatives and LNG suppliers in one place in this corner of Central Europe.30.11.2017

Konkurs solidThinking Student Challenge 2017

Przygotuj projekt z wykorzystaniem oprogramowania solidThinking Inspire i wygraj płatny staż w renomowanej firmie świadczącej usługi z zakresu symulacji numerycznych CAE oraz wspomagania projektowania CAD lub laptop. Przewidziane zostały także nagrody w postaci udziału w HyperWorks Technology Conference Poland 2018 lub bonów rzeczowych. 

Warszawa

28 - 01.03.2018

BAŁTYCKIE FORUM PRZEMYSŁU ENERGETYKI MORSKIEJ

„BAŁTYCKIE FORUM PRZEMYSŁU ENERGETYKI MORSKIEJ” zapamiętaj tę nazwę to coś więcej niż konferencja, to miejsce gdzie kształtuje się bałtycki przemysł energetyki morskiej.

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook