Wiadomości

Nakłady i wyniki przemysłu w I–III kwartale 2018 r. Przemysł, Stocznie, Offshore

Nakłady i wyniki przemysłu w I–III kwartale 2018 r.

GUS opublikował dane na temat sytuacji w przemyśle w okresie I-IX 2018 r. Wyniki wskazują na kontynuację pozytywnych tendencji rozwojowych w badanej grupie przedsiębiorstw przemysłowych. Produkcja przemysłowa (w przedsiębiorstwach powyżej 9 zatrudnionych) była wyższa niż przed rokiem o 5,9% (w cenach stałych). Podobne tempo wzrostu miało miejsce także w 2017 r.

opublikowano: 2018-12-14
ORLEN inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych ANWILU Przemysł, Stocznie, Offshore

ORLEN inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych ANWILU

Należąca do Grupy  ORLEN spółka ANWIL zwiększy o ok. 50 procent zdolności produkcyjne oraz poszerzy ofertę produktową o cztery rodzaje nawozów. Będzie to możliwe dzięki budowie trzeciej instalacji produkcyjnej nawozów azotowych. Wartość strategicznej dla rozwoju włocławskiej spółki inwestycji szacowana jest na ok. 1,3 mld złotych. Natomiast zysk operacyjny EBITDA ANWILU – po zrealizowaniu projektu - może wzrosnąć o ok. 57 mln EUR rocznie.

opublikowano: 2018-12-14
LOTOS niezmiennie w RESPECT Index Przemysł, Stocznie, Offshore

LOTOS niezmiennie w RESPECT Index

Ogłoszono skład tegorocznej edycji RESPECT Index – listy spółek najbardziej odpowiedzialnych społecznie. Wyniki zaprezentowano 12 grudnia podczas gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa LOTOS już po raz dwunasty znalazła się w tym elitarnym gronie.

opublikowano: 2018-12-14
PKN ORLEN w prestiżowym RESPECT Index Przemysł, Stocznie, Offshore

PKN ORLEN w prestiżowym RESPECT Index

PKN ORLEN po raz jedenasty został zakwalifikowany do renomowanego RESPECT Index,  indeksu giełdowego obejmującego spółki odpowiedzialne społecznie. Wysokie wymagania i kryteria indeksu spełnione przez Koncern stanowią realną referencję dla inwestorów giełdowych.

opublikowano: 2018-12-13

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook