Wiadomości

Jak stać się silnym graczem w branży offshore? 2. edycja Pomeranian Offshore Networking Platform Przemysł, Stocznie, Offshore

Jak stać się silnym graczem w branży offshore? 2. edycja Pomeranian Offshore Networking Platform

Jakie wymagania jakościowe należy spełnić, by móc współpracować z największymi firmami na rynku offshore? To tylko jedno, ale chyba najważniejsze z pytań, na jakie będzie można uzyskać odpowiedź 18 maja 2017 r. podczas drugiej edycji Pomeranian Offshore Networking Platform. Ruszyła rejestracja firm i warto się pośpieszyć, bo poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem branży.

opublikowano: 2017-04-25
Broń chemiczna na dnie Morze Bałtyckiego przeszkodą dla Nord Stream 2 Przemysł, Stocznie, Offshore

Broń chemiczna na dnie Morze Bałtyckiego przeszkodą dla Nord Stream 2

11 tys. ton bojowych gazów chemicznych zatopionych na dnie Morza Bałtyckiego podczas II wojny światowej w pobliżu wyspy Bornholm może zagrażać budowie gazociągu Nord Stream 2 – informuje portal biznesalert, cytując duński dziennik Jyllands Posten. Jak wynika z raportu przygotowanego przez jedną z norweskich firm na zlecenie Nord Stream 2 AG, ryzyko jest jednak znikome, ponieważ konsorcjum podczas budowy gazociągu będzie omijać to miejsce.

opublikowano: 2017-04-25
Hybrydowy prom ze stoczni Crist już na próbach morskich Przemysł, Stocznie, Offshore

Hybrydowy prom ze stoczni Crist już na próbach morskich

W poniedziałek, 24 kwietnia innowacyjny prom P310 zbudowany w gdyńskiej stoczni Crist wypłynął na próby morskie. Jednostka typu "double-ended ferry”, wyposażona w hybrydowy napęd, na początku maja zostanie przekazana fińskiemu armatorowi – Finferries. Prom będzie pływał pomiędzy Nauvo a Parainen. Na swój pokład weźmie 90 pojazdów i maksymalnie 372 osób.

opublikowano: 2017-04-24
Fitch: PGNiG z ratingiem (BBB-) z perspektywą stabilną Przemysł, Stocznie, Offshore

Fitch: PGNiG z ratingiem (BBB-) z perspektywą stabilną

Agencja Fitch Ratings przyznała PGNiG SA długoterminowy rating w walucie krajowej i obcej na poziomie (BBB-) ze stabilną perspektywą i nadała rating niezabezpieczonego zadłużenia w walucie obcej na tym samym poziomie. Agencja przyznała również Spółce długoterminowy rating krajowy A ze stabilną perspektywą.

opublikowano: 2017-04-24
Morskie farmy wiatrowe w Polsce dopiero po 2030 r. Przemysł, Stocznie, Offshore

Morskie farmy wiatrowe w Polsce dopiero po 2030 r.

Morskie farmy wiatrowe w Polsce dopiero po 2030 r. - poinformował portal biznesalert.pl, powołując się na agencję ISBNews. Wiceminister energii Andrzej Piotrowski w odpowiedzi na interpelację poselską napisał, ze dopiero ta data pozwoli na rozwój tego sektora. Wynika to z malejących kosztów tej technologii oraz wzrostu konkurencji wśród firm zainteresowanych jej rozwojem – podaje agencja.

opublikowano: 2017-04-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook