Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Urządzenia okrętowe, Serwis urządzeń okrętowych, Wyposażenie Statków, Techniczne zaopatrzenie statków, Silniki okrętowe, Siłownie okrętowe, Kotłownie okrętowe, Turbiny okrętowe, Hydraulika okrętowa, Automatyka morska, Suwnice okrętowe

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


Avio odegrało nieocenioną rolę w promowaniu wielkiej rewolucji technicznej w napędach okrętów w XX wieku. Laboratoria badawcze i fabryki Fiata rozpoczęły projektowanie i produkcję silników okrętowych już w 1903 r. Od tamtej pory nasze wyroby cechuje bezpieczeństwo i wysoka jakość wykonania.
Potencjał Avio w zastosowaniach morskich wywodzi się z doświadczeń na szerszym polu żeglugi powietrznej. Zazwyczaj Avio angażuje się w programy rozwoju silników lotniczych do samolotów komercyjnych i wojskowych głównie w zakresie turbin, przekładni mechanicznych (zespoły kół zębatych do napędu i urządzeń pomocniczych) i programów napędów kosmicznych (napęd na paliwo stałe i napęd kriogeniczny).
Historia silników Fiata rozwija się równolegle do wielkich skoków technologicznych w tym sektorze: od silników benzynowych instalowanych we wczesnych okrętach podwodnych poprzez silniki wysokoprężne (Diesla) aż po obecnie stosowane wysoce rozwinięte napędy turbinowe z turbinami gazowymi.

W ostatnich latach nasza firma osiągnęła wiedzę technologiczną na najwyższym poziomie w zakresie zastosowań silników turbinowych z turbinami lotniczopochodnymi (aeroderivative) .

Obecnie Avio jest partnerem i Dostawcą Systemów Okrętowych (Marine System Supplier -MSS) firmy General Electric.

Nasze turbiny gazowe

Turbiny gazowe do napędów okrętowych są oparte na rodzinie silników lotniczopochodnych GE.

W skład rodziny turbin wchodzą:

LM500
LM1600
LM2500
LM2500+
LM6000

słowa kluczowe:


napędy morskie, turbiny , turbiny morskie

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook