Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Przetwórstwo rybne, przetwórstwo ryb, przetwory rybne, konserwy rybne, ryby mrożone, firmy rybne

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


Contimax S.A. — jeden z największych producentów przetworów rybnych w kraju — z dumą świętuje w tym roku 20-lecie działalności.

Powstała w 1991 roku w firma zaczynała jako hurtownia produktów rybnych, aby w niedługim czasie rozpocząć budowę własnego zakładu produkcyjnego w położonej na wschód od Krakowa Bochni, znanej dotychczas z Kopalni Soli. Tam powstały pierwsze produkty rybne pod marką Contimax.
Dalsze kroki nowego przedsięwzięcia były odpowiedzią na zmieniający się rynek i pojawienie się na nim nowoczesnych placówek handlowych. W 1996 roku Contimax rozpoczął współpracę z pierwszą dużą siecią handlową.

W październiku 2001 roku został otwarty drugi zakład produkcyjny w Bochni — nowoczesny obiekt o powierzchni 5 tyś. metrów kwadratowych, z wdrożonym systemem HACCP. W 2004 roku, korzystając ze wsparcia funduszu SAPARD, przeprowadzono kolejne inwestycje dokonując rozbudowy zakładu o kolejne 5 tyś. metrów kwadratowych oraz zakupując specjalistyczne maszyny i urządzenia.

W roku 2008 Contimax zmienił formę prawną — bocheńskie przedsiębiorstwo przetwórstwa rybnego z powodzeniem zakończyło procedurę przekształcenia w Spółkę Akcyjną.
Contimax S.A. działa na rynku krajowym oraz systematycznie powiększa bazę klientów zagranicznych. W kraju współpracuje głównie z sieciami hipermarketów, supermarketów oraz hal cash&carry. Wyroby Contimax S.A. można znaleźć prawie we wszystkich sieciach handlowych działających na terenie Polski, a w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwinęła się współpraca z lokalnymi sieciami handlowymi i odbiorcami detalicznymi.
Na ofertę firmy składa się dziś ponad 100 artykułów. Od tzw. marynat zimnych, filetów śledziowych w sosach, zalewach smakowych i olejowych, poprzez szeroką gamę sałatek aż po ryby wędzone i konserwy. Koneserzy smaku znajdą też w ofercie firmy niezwykłą linię Connoisseur Seafood z ręcznie solonym wędzonym łososiem norweskim oraz luksusowym kawiorem.Oprócz niezwykłej dbałości o jakość produktów, Contimax S.A. może sie pochawlić również troską o środowisko naturalne. Od 2010 roku na marynatach marki Contimax znajdziemy znaczek potwierdzający otrzymanie certyfikatu MSC, co oznacza, że ryby, z których powstają produkty, pochodzą z odnawialnych łowisk.

oferta:


Przetwory rybne Contimax to linia ponad
100 produktów z liczącą już 20 lat tradycją.
W bogatej ofercie znajdziemy filety śledziowe
w sosach i marynatach, ryby wędzone, łososia
i owoce morza, sałatki w kilkunastu smakach.

Stworzono je z myślą o smakoszach ryb, którzy lubią odkrywać nowe smaki, łącząc je z tymi tradycyjnymi, obecnymi na naszych stołach od pokoleń. Dlatego obok filetów śledziowych z cebulką Po Wiejsku znajdziemy
intrygujące w smaku
Klimaty Śledziowe
z nutą papryki chili...

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook