• <

Kolejny nowoczesny holownik zwodowany w stoczni Safe w Gdańsku

Dodano: 10.12.2019
9 grudnia stocznia Safe w Gdańsku zwodowała kolejną w tym roku jednostkę. Holownik typu Shoalbuster 3209 o numerze budowy YN 571810 został zbudowany dla Stoczni Damen Shipyard Hardinxveld.

Operacja wodowania została wykonana przy pomocy dźwigu pływającego Maja oraz wózków hydraulicznych za pomocą których jednostka została dopchana do nabrzeża.

Częściowo wyposażony i kompletnie wymalowany kadłub zbudowano pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego BV. Planowany termin dostarczenia jednostki to przełom grudnia 2019 i stycznia 2020.

Holownik ma 32 metry długości i będzie gotowy do takich operacji, jak holowanie, cumowanie, pchanie, obsługa kotwic i wsparcie pogłębiania. Napędzany będzie dwoma silnikami Caterpillar o mocy 3500 KM co przełoży się 52 tony uciągu i maksymalną prędkość 11 węzłów. Jednostka będzie wyposażona w żuraw pokładowy HS Marine dający 8 ton udźwigu o wysięgu 16 metrów i 12-tonową wciągarka holownicza. W pełni klimatyzowane wnętrze oferuje komfortowe zakwaterowanie dla maksymalnie siedmiu członków załogi.

Safe Co LTD powstała w 1995 roku. Firma działa aktywnie w kraju i zagranicą, głównie we Francji i w Niemczech. Zajmuje się m.in. budową statków, stalowych konstrukcji mostów, jak również konstrukcji dla przemysłu offshore, chemicznego oraz petrochemicznego.
Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.